Технології

Електроніка, яка розчиняється по команді

Уявіть собі кредитну картку, яка безслідно розчиниться, опинившись в руках злодія. Чи таємний щоденник з механізмом самознищення на випадок, якщо виявить сторонній. Все це незабаром стане можливим завдяки «швидкоплинним матеріалам».

foto_cikavosti_13.06.2014-014_resized

Зазвичай від електронних пристроїв очікується міцність і висока надійність, що дозволяє приладам служити людині протягом тривалого періоду часу.

Але дослідження ведуться і в зворотному напрямку. Електроніка, яка здатна зникати без сліду, може знайти широке застосування, наприклад, в медицині або у військових і комерційних додатках.

Група дослідників з університету штату Айова зосередила свої зусилля на створенні «швидкоплинних матеріалів», які можуть розтанути за віддаленої команді.

Читайте також: Сонце годує ґаджет енергією

Подібні матеріали були створені досить давно, з них вже вдалося виготовити розчиняючі транзистори, резистори і діоди. Дослідники зосередили свої зусилля на можливості контролю таких електронних пристроїв.

Вчені провели ряд експериментів, змішуючи біологічно розкладні полімерні плівки. Вдалося встановити, наприклад, що при добавці желатину до суміші, процес розчинення сповільнювався. А ось сахароза, навпаки, пришвидшувала зникнення матеріалів.

Використовуючи такі розчини, фахівцям вдалося сконструювати і протестувати антену, здатну приймати і відсилати дані, а також розчинятися при отриманні особливого сигналу.

Хоча ця область електроніки ще недостатньо розроблена, експерти вже зараз пророкують великий успіх «швидкоплинних матеріалів» у цілому ряді комерційних додатків.

Наприклад, з них можна надрукувати кредитну картку, яка при крадіжці або втраті самознищиться по зовнішньому сигналу. Хтось напевно захоче купити таємний щоденник, який безслідно розчиниться в чужих руках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button