Людина

Жінки змушені бути красивими – вчені з’ясували, чому

Зовнішня привабливість впливає на відносини між жінками, а також між чоловіками і жінками, але ніяк не між чоловіками.

Naku Mayo / Unsplash

Дослідники провели експерименти, в ході яких люди оцінювали один одного по фотографіях. Після того, як вченим стало зрозуміло, хто кому сподобався і в якій мірі, учасники були розділені на пари, що відрізняються по гендерним чинникам: чоловічі, жіночі та змішані. Потім їм запропонували зіграти в гру, для участі в якій необхідно було зробити внесок в банк команди з виданих раніше кожному учаснику шести євро.

Дослідники виявили, що в одностатевих парах чоловіки вносили однакову кількість грошей, незалежно від ступеня симпатичності партнера по грі. Взаємна ж симпатія в чисто жіночих командах мала набагато більший вплив на розмір внеску, і якщо партнерка була несимпатична учасниці, то вона вносила, в середньому, на 30% менше грошей.

У змішаних парах для спільної гри учасниці вносили в середньому 4,70 євро в фонд команди, якщо партнер був їм симпатичний, і на 37% менше, або і більше. Внесок же чоловіків виявлявся на 50% менше, якщо партнерка була їм не дуже симпатична.

Вчені зробили такі висновки. Симпатія має величезне значення для жінок у всіх їх взаємодіях і впливає на рішення, що приймаються. Тому вони приділяють багато уваги своїй зовнішності, щоб бути привабливими. Для чоловіків симпатія має значення тільки в тих випадках, коли вони взаємодіють з протилежною статтю, але вплив симпатії на процес прийняття рішень при цьому значно відчутніший.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button