Технології

Вітрогенератор для вироблення водню в морі створить Siemens

Siemens Gamesa і Siemens Energy, дочірні компанії німецького концерну Siemens AG, розробляють вітрову турбіну, об’єднану з установкою для отримання водню шляхом електролізу. Розмір інвестицій в нову систему складе 120 мільйонів євро.

Siemens Gamesa – це найбільший в світі виробник морських вітроелектричних установок. Він на 67% належить Siemens Energy, яка відповідає за розробку і випуск устаткування і компонентів для сфери електропостачання. Приблизно 17% всієї електроенергії в світі виробляються з використанням технологій цієї компанії.

В Євросоюзі чистий водень розглядають як альтернативу паливу з викопних джерел, яка допоможе виконати завдання по скороченню викидів парникових газів. «Дочки» Siemens мають намір до середини 2020-х років почати пропонувати свої вітрогенератори, які виробляють водневе паливо великим промисловим підприємствам, в тому числі сталеливарним, нафтопереробним і хімічним.

«Дійсно, мова йде про розробку комерційно життєздатного продукту, – сказав Крістіан Брух, виконавчий директор Siemens Energy. – Я не знаю іншої компанії, яка об’єднала б технології вітроенергетики, електролізу і морських електростанцій в одному проєкті ».

«Ми повинні повністю переробити вітрогенератор, створений тільки для виробництва електроенергії, – заявив генеральний директор Siemens Gamesa Андреас Науен. – Ми орієнтуємося на установку потужністю 14 мегаватів, яка до середини 2020-х років повинна стати нашим основним продуктом ».

Після повідомлення про розробку вітрогенератора-електролізера вартість акцій Siemens Energy виросли на 2%, а Siemens Gamesa – на 1,3%. Плани компаній підтримуються урядом Німеччини, яке виділило 9 мільярдів євро на створення національної водневої промисловості з метою стати світовим лідером в цій області.

Андреас Науен зазначив, що Німеччина, яка має доступ до Північного і Балтійського морів, добре підходить для створення першої системи Siemens з виробництва водню з сумарною потужністю 100-200 МВт.

За оцінкою Aurora Energy Research, до 2050 року потреба промисловості ЄС у водні досягне 1000-2500 ТВт • год. Інвестиції у виробництво екологічно чистого водневого палива до середини XXI століття в Європі можуть скласти 470 мільярдів євро, розвиток цієї сфери дозволить створити до 1 мільйона робочих місць.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button