Людина

Тривалий перегляд телевізора шкодить мозгу дитини

Частий перегляд телепередач руйнує структуру мозку, впевнені японські вчені з університету Тохоку (Tohoku University). Вони провели дослідження, вивчивши будову лобових часток 276 дітей віком від 5 до 18 років, і з’ясували: чим більше часу вони проводять перед екраном телевізора, тим більш значні зміни відбуваються в області мозку, що відповідає за інтелектуальний розвиток.

Тривалий перегляд телевізора шкодить мозгу дитини

Всі діти, які брали участь в експерименті, дивилися телевізор до 4 годин на день, тривалість одного перегляду становила близько двох годин. Після цього зміни в структурі мозку фіксувалися за допомогою МРТ – серії знімків, які дозволяють визначити розміри його частин та їх зміни.

МРТ показала, що у тих дітей, які проводили перед екраном більше часу, велика кількість сірої речовини накопичувалось в області фронтополярної кори – ділянки перед лобовими частками мозку. При нормальному ж розвитку сірої речовини в цій області з віком повинно ставати все менше: дослідження показують, що у людей з найбільш високим рівнем IQ фронтополярна кора виснажена.

Скупчення сірої речовини в цій області впливає на вербальний інтелект дитини – здатність аналізувати мову, розуміти і запам’ятовувати зміст слів. Ті ж діти, чия фронтополярна кора відрізняється великими розмірами, насилу розуміють значення слів і, як правило, володіють меншим словниковим запасом.

Дослідження, що вивчають вплив телебачення на структуру мозку дитини раніше ніколи не проводилися, відзначили вчені, підкресливши, що результати експерименту повинні всерйоз стурбувати батьків тих дітей, які весь вільний час проводять перед екраном. Втім, варто відзначити, що мова йде тільки про телебачення: чи робить щоденне “зависання” перед комп’ютером аналогічний вплив на мозок, не відомо.

При цьому вчені визнають, що зв’язок між структурними змінами мозку і телебаченням безумовно є, однак частий перегляд ТБ не є їх єдиною причиною: всі діти, що брали участь в експерименті, багато часу проводили з сім’єю, займалися спортом і читали. Цілком можливо, що одне з цих занять також могло вплинути на скупчення сірої речовини у фронтополярній корі, припускають учені.

Про ще один негативний наслідок перегляду телепередач недавно розповіли Анджелайн Ліллард і Дженніфер Петерсон з Вірджинського університету в Шарлотсвілл (Великобританія). Вчені провели дослідження, в якому взяли участь 60 малюків у віці чотирьох років: їх розділили на дві групи, які відповідали на питання тесту після перегляду мультсеріалу “Губка Боб” або після уроку малювання. Порівнявши відповіді дітей, дослідники помітили, що перегляд телепередачі знижує коґнітивні здібності дитини: увага і здатність прийняти хоч яке-небудь рішення, а саме – вибрати один із запропонованих варіантів відповіді.

Фахівці пов’язують результати дослідження з тим, що в мультфільмі (як і в більшості дитячих телепередач) всі події відбуваються дуже швидко: дитина від цього втомлюється, а значить, їй складніше сконцентруватися, і ресурс уваги просто виснажується. Варто відзначити, що вченим поки що вдалося з’ясувати, як телешоу впливають на дитину безпосередньо після перегляду, а от як позначиться ” Губка Боб” на дитячий мозок в довгостроковій перспективі, не відомо.

Натхнення: www.utro.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button