Інтернет

Жителі Каліфорнії виступають проти мереж 5G через страх захворіти на рак

Населення невеликих американських міст виступає проти розвитку 5G через страх захворіти на рак. Як наслідок, місцева влада вводить обмеження на встановлення веж у житлових зонах. Заборони вже діють в деяких містах штату Каліфорнія, нещодавно до них приєдналося містечко Мілл-Веллі в околицях Сан-Франциско, повідомляє місцевий сайт Marin Independent Journal.

Відповідно до постанови адміністрації Мілл-Веллі, вежі 5G можуть бути побудовані тільки на території ділових і торгових кварталів. Підставою для такого рішення стали десятки листів з вимогою заборонити встановлення веж поблизу місць проживання від жителів містечка, населення якого становить 14 000 чоловік.

Деякі фахівці і громадськість впевнені, що мережа піддає людей небезпечному випромінюванню хвилями довжиною в 1 мм або короткохвильовою радіацією, що мережа 5G вносить свою лепту в електромагнітне забруднення, яке вже і так має високу концентрацію поблизу мегаполісів. Електромагнітний «смог» може бути причиною втоми, головного болю, безсоння, необґрунтованої тривоги, проблем з серцем, дзвону у вухах і підвищений ризик раку.

Сьогодні в світі переважає третє і четверте покоління мобільного зв’язку. П’яте покоління 5G зможе підключатися до інтернету на швидкості до 1 – 2 Гбіт/с, що в 3 рази вище, ніж в мережах LTE. Подібна швидкість передачі даних дозволяє користуватись інтернетом одночасно десяткам тисяч користувачів і здійснює одночасне підключення сотень тисяч бездротових датчиків. Збільшується охоплення території, підвищується ефективність передачі сигналу, значно знижується затримка порівняно з LTE. Перша в світі комерційна мережа 5G була запущена в кінці червня 2018 року в Фінляндії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments