Всесвіт

Життя на Землі може бути передчасним з космічної точки зору

Всесвіту 13,8 мільярда років, а наша планета сформувалася всього 4,5 мільярда років тому. Деякі вчені вважають, що такий розрив у часі означає, що життя на інших планетах може бути старше нашої на мільярди років. Тим не менш нова теоретична робота передбачає, що сучасне життя може бути насправді передчасним з космічної точки зору.

ab0a8ee1c52ff31acf5dcf0a61ee0ff7

«На питання про те, коли життя, найімовірніше, повинно виникати, багато наївно кажуть: зараз, — говорить провідний автор роботи Аві Леб з Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру. — Але ми виявили, що шанси на появу життя в майбутньому більш високі».

Відоме нам життя стало можливим близько 30 мільйонів років після Великого Вибуху, коли перші зірки засіяли космос необхідними елементами такими як вуглець і кисень. Зникне воно через 10 мільярдів років, коли останні зірки згаснуть і зникнуть. Леб і його колеги розглянули відносну ймовірність появи життя між цими двома межами.

Домінуючим фактором виявився час життя зірок. Чим вища маса зірки, тим коротший термін її життя. Зірки з масою, в три рази більше маси Сонця, зникнуть до того, як життя отримає шанс на розвиток.

І навпаки, найменші зірки з масою менше ніж у 10% сонячної, будуть світити 10 мільярдів років, забезпечивши життю достатньо часу для розвитку. В результаті, ймовірність виникнення життя зростає з часом. Насправді, шанси на появу життя в майбутньому в 1000 разів вище, ніж зараз.

«І тут ви можете справедливо зауважити, що ми живемо зовсім не поруч з маломасивною зіркою», говорить Леб. «Можливо, ми з’явилися передчасно. Інший варіант: оточення маломасивної зірки небезпечне для життя».

Хоча маломасивні червоні карликові зірки живуть протягом тривалого періоду часу, вони також створюють унікальні загрози. В молодості вони випромінюють сильні спалахи і ультрафіолетове випромінювання, які можуть зірвати атмосферу будь-якого твердого світу в потенційно населеній зоні.

Щоб визначити, яка можливість більш близька до істини — наша передчасна поява або небезпека маломасивних зірок, — Леб рекомендує вивчати найближчі червоні карликові зірки і їх планети на предмет потенційної населеності. Майбутні космічні місії начебто TESS і космічний телескоп Джеймса Вебба повинні допомогти нам відповісти на ці питання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments