Людина

Кардіологи розповіли про головні ризики розвитку інфаркту

Кардіологи з Центру захворювань серця у польському місті Забже провели масштабне дослідження, в рамках якого було встановлено кілька цікавих фактів про основні ризики розвитку інфарктів. Наприклад, зазначають вчені, 17% таких випадків припадає на перший робочий день після вихідних.

У вівторок, середу і четвер, стверджують автори дослідження, трапляється приблизно за 15% від загальної чисельності інфарктів, а от на вихідні дні припадає всього по 11-12% подібних випадків. Простіше кажучи, підкреслюють кардіологи, серце дуже не любить понеділки. Крім того, під час проведення цього дослідження була піддана сумніву попередня версія про те, що велика частина інфарктів припадає на ранковий час. Як з’ясували дослідники, на період з 6 годин ранку до полудня припадає близько 27% випадків інфарктів, а найбільша їх кількість трапляється саме вдень – у період з 12 до 18 годин фіксується близько 35% випадків, ще 22% припадають на вечір, а ніч і зовсім виявилася найбільш безпечним часом для сердечників.

Незважаючи на досить низькі ризики серцевих нападів у вихідні дні та під час відпочинку, лікарі не вважають за час відпустки та подорожей найбільш благополучними для здоров’я серця. Стверджується, що в перший і в останній день відпустки ризик виникнення інфаркту, навпаки, істотно підвищується. Крім того, висока ймовірність зіткнутися з серцевим нападом під час сильної спеки.

Кнопка «Наверх»
Закрыть