Людина

Запорука щасливого шлюбу – в самообмані

Любов дійсно сліпа і це добре для тих, хто хоче, щоб відносини тривали до останнього. Психологи кажуть, що секрет гарного шлюбу полягає в переконанні, що партнер більш привабливий, ніж він є насправді.

Доктор Вирен Свамі з Університету Вестмінстера в Лондоні сказав: “Коли ви закохані, ви ідеалізуєте людей, яких любите. Ви оцінюєте вашого партнера, як більш привабливого”.
pary_500

Він також додав, що закохані, як правило, думають, що їх партнер виглядає краще, ніж вони самі. Для еволюційної психології важливо, щоб люди вірили в те, що все що вони роблять, йде їм на благо, заявив Свамі під час свого виступу на Челтнемському Науковому Фестивалі. Віра в те, що партнер неймовірно привабливий, дозволяє відчувати себе щасливим і підвищує самооцінку.

При цьому, як зазначає психолог, якщо людина не ідеалізує свого партнера, це, ймовірно, припускає, що в стосунках щось не так.

“Ви можете оцінити стабільність ваших відносин виходячи з того, наскільки сильно ви іделізуєте свою другу половинку. Рівень іделізації майже пропорційний стійкості почуттів”, – каже він.

Читайте також: Тривалість любовних відносин тепер можна розрахувати за допомогою спеціальної формули

Хоча більшість закоханих у перші три місяці відносин ідеалізують своїх партнерів, даний ефект триває і в літньому віці, сказав він в інтерв’ю Mail Online.

Психологи називають це явище “ефектом ореола”. Це означає, що якщо людина переконана, що її партнер привабливий зовні, в її свідомості формується позитивна оцінка.

Теорія доктора Свамі підтверджується голландським дослідженням, в рамках якого було опитано 70 пар з метою оцінити зовнішність один одного і незнайомих людей. Результати дослідження, яке було опубліковано в журналі “Соціальні й особисті стосунки”, показали, що своїх партнерів люди вважають більш привабливими.

За словами дослідників, пари прикрашають переваги один одного і ігнорують недоліки, що робить партнера більш привабливим і “стабілізує його в довгострокових відносинах”. В цілях збереження почуття безпеки партнери часто створюють складну фіктивну реальність, в якій прикрашають своїх партнерів чеснотами і мінімізують їх недоліки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button