Різні цікавинки

Карієс молочних зубів

1206680893_resizedХвороби зубів в дитячому і дорослому віці практично ідентичні, але різниця таки є. Так, наприклад, на молочних зубах карієс розвивається набагато швидше, ніж на постійних, хоча захворювання може протікати безболісно. Тому так важливо регулярно відвідувати кабінет дитячого стоматолога: досвідчений лікар зможе помітити перші ознаки карієсу і запобігти його подальшому розвитку.

Однак не все так просто. Навіть у сучасному світі багато дитячих стоматологів стикаються з нерозумінням батьків, які думають: «Навіщо лікувати молочні зуби, якщо вони потім все одно заміняться на здорові постійні». Батькам варто пам’ятайти, що рання втрата молочного зуба може привести до серйозних проблем з прорізуванням постійного зуба і розвитком щелепи. Тому якщо у Вашої дитини розвинувся карієс молочних зубів, лікування він повинен отримати обов’язково.

Безболісне лікування зубів під мікроскопом

Якщо карієс ще тільки почав з’являтися, цілком імовірно, що є можливість обійтися такими заходами, як обробка зубів фтористим лаком, який захистить емаль зуба і зупинить подальше поширення хвороби. Вся процедура займає кілька хвилин і абсолютно безболісна.

Є метод лікування карієсу у дітей препаратами на основі срібла. Це також абсолютно безболісний спосіб http://www.renovacio-med.ru/, який повністю зводить хворобу нанівець за умови, що карієс не зашкодив внутрішню частину зуба. Однак у цього способу є побічний ефект – оброблений зуб чорніє і залишається таким до зміни постійним зубом. Безперечно, це значний естетичний дефект, який може заподіяти психологічний дискомфорт малюкові.

Також слід пам’ятати, що стовідсоткове позбавлення від хвороби можливо тільки у випадках традиційного лікування карієсу у дітей, тобто видалення каріозних тканин і пломбування зуба.

Місцева анестезія дозволяє повністю звести нанівець можливі больові або неприємні відчуття у дитини, а правильний психологічний настрій батьків дозволить їй відчувати себе комфортно і спокійно поставитися до майбутньої процедури.

Якщо ж у дитини вже виробився страх перед стоматологами або вона в силу свого темпераменту (або складності, тривалості процедури) не зможе вести себе спокійно, можливе використання загальної анестезії (лікування карієсу під наркозом), яка дозволить вирішити будь-які труднощі і буде максимально комфортною в першу чергу для дитини.

Особливості лікування початкового карієсу

Якщо ви хочете, щоб у майбутньому зуби вашої дитини були здоровими і красивими, то потрібно починати з лікування початкового карієсу, який має негативний вплив на стан молочних зубів і на формування постійних. Сучасна медицина в галузі дитячої стоматології досягла дивовижних результатів, і тепер лікування початкового карієсу проводиться абсолютно без болю і негативних емоцій.

Багато батьків думають, що якщо дитина регулярно чистить зуби і у неї немає видимих ??проблем, відвідувати доктора необов’язково. Це не так. Карієсом молочних зубів дитина може захворіти абсолютно несподівано і причиною тому можуть бути абсолютно різні чинники впливу. Тому планові огляди мають проводитися регулярно, інакше є безпосередня можливість пропустити початок захворювання і дати карієсу молочних зубів шанс розвинутися і значно пошкодити зубну емаль.

Карієс молочних зубів і його наслідки

Лікуванню початкового карієсу потрібно приділяти саму безпосередню увагу і неважливо, що через деякий час цей зуб випаде сам по собі. Залишки їжі в пошкоджених зубах можуть бути причиною інших захворювань і неприємного запаху з рота. Хоч це і молочний карієс, він не менш неприємний, ніж захворювання постійного зуба і відбивається і на здоров’ї дитини, і на її соціальний статус, адже неприємний запах з рота, яким практично завжди супроводжується карієс молочних зубів, може відштовхнути від нього друзів і знайомих.

Дитячий карієс лікування вимагає негайне і ефективне, інакше при втраті молочного зуба, а таке часто буває при запущених формах захворювання, дитині доведеться проходити тяжку процедуру протезування, яка обійдеться набагато дорожче, ніж лікування захворювання в початковій стадії. Залишати ж неповний зубний ряд небажано, так як відсутність одного або декількох зубів погіршує процес пережовування їжі, що в свою чергу негативно відбивається на стані шлунково -кишкового тракту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button