Земля

Каски часів Першої світової війни за рівнем захисту виявилися краще сучасних аналогів

Що виявилося досить несподіваним результатом

В науковому журналі PLOS One опублікували результати свіжого дослідження, згідно з якими виходить, що каски, вироблені в часи Першої світової війни, захищали від артилерійських вибухів так само добре, як і сучасні шоломи. При цьому були варіанти касок, які по даній характеристиці навіть випереджали рішення 21 століття.

Для цього автори, власне, провели порівняння ефективності сучасних касок з попередниками. У підсумку виявилося, що каски, вироблені у Франції в часи Першої світової війни за рівнем захисту виявилися навіть краще сучасних аналогів. Що цікаво, саме французи стали першими оснащувати своїх солдатів подібним видом захисту — до них армії різних країн не мали касок, що захищають голови військовослужбовців.

Каски времен Первой мировой войны по уровню защиты оказались лучше современных аналогов

Каска M15 Adrian з “захисним” гребенем

“Ймовірною причиною ефективності французької каски є гребінь на верхній частині шолома, який розділяє ударну хвилю і відбиває вибух”,
— розповів співавтор дослідження, відповідаючи на питання про те, чому ж старі каски, вироблені французькими інженерами, примудряються залишатися настільки міцними навіть для наших часів.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button