Земля

Вчені в деталях розглянули черепний нерв риби, якій 319 млн років (фото)

Вчені отримали деталі черепного нерва і м'яких тканин древньої особини.

Палеонтолог Метт Фрідман випадково виявив дивно деталізовану скам’янілість мозку риби віком 319 млн років, коли тестував мікро-КТ для іншого проекту. Як розповів вчений, він “сильно здивувався”. Палеонтолог просканував область черепа ще раз, з більш високою роздільною здатністю і збільшив масштаб. Його висновки підтвердилися.

Скам’янілий череп Coccocephalus wildi зовні. Фото: Jeremy Marble / University of Michigan News

Вчені звикли знаходити скам’янілі залишки древніх тварин. Зазвичай це кістки, оскільки м’які тканини швидко розкладаються. Однак у випадку з рибою Coccocephalus wildi, щільний мінерал, можливо пірит, просочився в череп і замінив мозкові тканини. Так, через сотні мільйонів років вчені отримали деталі черепного нерва і м’яких тканин стародавньої особини.

Одне з КТ-зображень черепа Coccocephalus wildi. Лінії вказують на частини мозку всередині. Кредит: Figueroa et al./Nature

Coccocephalus wildi – різновид лучеперих риб, серед них – риба-меч і форель. Це різноманітна група, що налічує близько 30 000 видів. Мозок Coccocephalus wildi нагадує мозок веслоноса і осетра, які вважаються «примітивними» рибами, оскільки відокремилися від інших особин з променевими плавниками більше 300 млн років тому.

Саму скам’янілість знайшли у вугільній шахті в Англії більше століття тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button