Земля

Катастрофічна ситуація – сарана спустошує Африку, Азію і Близький Схід (відео)

Саранові рої загрожують безпрецедентною надзвичайною ситуацією, яка може поставити під загрозу врожаї та продовольчу безпеку в деяких частинах Африки та Азії, попереджають експерти.

Первісна навала сарани в грудні, повинна була припинитися протягом нинішнього посушливого сезону. Але несезонні дощі дозволили розмножитися кільком поколінням сарани, що призвело до утворення нових Роїв.

Величезні зграї сарани викликали спустошення по всій території Африки, Азії та Близького Сходу. Нестійкі погодні умови й шторми допомогли їхньому шляху. В результаті країни вже кілька місяців ведуть боротьбу зі шкідниками, щоб уникнути голоду.

Пустельна сарана, яка мешкає в районах між Західною Африкою та Індією, викликає найбільші руйнування і любить розмножуватися у вологих умовах. Ці сарани живуть три місяці. Яйця вилуплюються через два тижні після того, як вони були відкладені, і особини стають дорослими приблизно через шість тижнів.

Доросла сарана може з’їдати свою вагу тіла щодня, і літати до 150 км в день у пошуках їжі.

Кенія переживає свою гіршу зараженість сараною за останні 70 років, і скотарі скаржаться, що рослинність, на якій годується їх худобу, знищується. Ефіопія і Сомалі не бачили спалах сарани настільки потужною протягом 25 років. Рої також знищили посіви в Уганді, Індії та Пакистані.

Експерти побоюються, що дощі та відсутність коштів у Сомалі і Південному Судані можуть підірвати зусилля по спробі зупинити розповсюдження сарани на сході та в районі Африканського Рогу.

Кіт Крессман, експерт продовольчої та сільськогосподарської організацій ООН, сказав, що в найближчі місяці сарана, як очікується, переміститься далі на північ в Ефіопію і Південний Судан. Високі ціни на продовольство в Південному Судані можуть посилити загрозу голоду.

За прогнозами, сарана може пошкодити посіви яких вистачило б, щоб прогодувати 280 000 людей протягом шести місяців в Сомалі.

Нинішній спалах сарани виник в Ємені, де умови розмноження, створені несезонними дощами у поєднанні з тривалим конфліктом, спровокували безконтрольне нашестя сарани.

Ємен “перетворився в резервуар”, який може продовжувати підживлювати криза, оскільки він як і раніше не може контролювати сарану. Як і бойові дії, проливні дощі, які колись були незвичайними, стали майже щомісячним явищем.

Все більш непередбачувана погода буде мати вирішальне значення для того, як довго триватиме криза і які місця будуть порушені. Сарана вже рухається до індійсько-пакистанського кордону.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button