Земля

Динозаври були теплокровними

Дебати про температуру тіла динозаврів тривали поколіннями, але лише недавно вченим вдалося прийти до остаточного висновку – доісторичні рептилії були теплокровними.

80fcc33eded55236115f6d96a5ed6c05

Нове дослідження – повторний аналіз наукової роботи, проведеної в 2014 році, яке віднесло динозаврів до мезотерм, – показало, що метаболізм і темпи зростання стародавніх ящерів і сучасних ссавців разюче схожі. Іншими словами, динозаври були теплокровними або гомойотермним тваринами.

Оригінальне дослідження включало в себе аналіз 21 виду динозаврів, включаючи тиранозавра, довгошийого апатозавра, тенонтозавра з дзьобом як у качки і птахоподібного троодона, а також ряду ссавців, птахів, костистих риб, акул, ящірок, змій і крокодилів. В ході дослідження було виявлено, що темпи росту кісток динозаврів були характерні ні для теплокровних, ні для холоднокровних тварин. Таким чином, вчені прийшли до висновку, що доісторичні істоти були мезотерм.

Читайте також: 

Однак повторне вивчення результатів дослідження палеонтологом Майклом д’Еміком з Університету штату Нью-Йорк в Стоуні-Брук (США) показало, що в 2014 році вчені некоректно оцінили темпи зростання деяких динозаврів. Швидкість росту вимерлих рептилій оцінюється за так званими лініями зростання в копалин кістках динозавра. Ці лінії, подібно річним кільцям на деревах, допомагають визначити швидкість, з якою кістка збільшувалася у міру дорослішання тварини. Оновлені дані дозволили д’Еміку висновок, що динозаври не змінювали температуру тіла від впливу температури навколишнього середовища, а, отже, були теплокровними.

Чи зможуть подальші роботи змінити поточні уявлення про доісторичного ящера, поки не відомо.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button