Головна / Людина / Кава змінює діяльність мозку

Кава змінює діяльність мозку

Експерти зі Стенфордського університету виявили цікаву особливість мозку, яка до цього часу була невідомою – виявилося, кава вельми незвичайним чином впливає на нейронні зв’язки в мозку.

a8da2743fe04205ae3ff41dfa86e4a75

У ході дослідження фахівці протягом 18 місяців вели спостереження за функціонуванням головного мозку людей при вживанні кавового напою за допомогою МРТ. Даний метод дозволив виявити зміни в зв’язки між різними ділянками мозку, пов’язані з вживанням кави. Результати показали, що при низьких рівнях кофеїну в організмі зв’язок між соматосенсорною і моторною сіткою мозку була досить сильною, у той час як надмірно високі рівні кофеїну в організмі викликали її ослаблення.

Відзначається, що соматосенсорна зона контролює визначення характеристик зовнішніх подразників, завдяки чому людина відчуває біль, температуру і здійснює рухи у вигляді відповідної реакції. Моторна сітка мозку, в свою чергу, контролює скорочення м’язів, дозволяючи здійснювати різні тонкі рухи, такі як мова, лист, гру на піаніно і т. д.

Зараз експерти не можуть точно сказати, чи є виявлена кореляція між кофеїном і зв’язками в мозку негативною або позитивною. Дослідники планують вивчити це явище у пацієнтів з неврологічними розладами і порушеними зв’язками між різними ділянками мозку.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments