Людина

Чому сміх корисний?

Те, що сміх приносить величезну користь для здоров’я – не міф. Чи знаєте ви, що ми сміємося в середньому 1 хвилину в день, а рекомендується сміятися 10 хвилин як мінімум? Кожен з нас повинен приділяти сміху більше часу.

foto_cikavosti_26.08.2012-05
Що таке сміх? Це рефлекс нашого організму, який виникає за певної ситуації, події, як реакція на якесь зображення, розмова і т.д. Коли ми сміємося, відбувається скорочення діафрагми, що стимулює органи, які знаходяться поруч – печінку, селезінку, кишечник і шлунок. Це покращує їх роботу, зокрема, процес травлення.

Читайте також: Попередження: сміх не тільки корисний, але і здатний вбити!

Сміх тренує м’язи живота і спини. Коли ми сміємося, спалюються зайві калорії. Розслабляються обличчя і шия. У мозку виробляється медіатор – ендорфін, який приносить нам відчуття благополуччя і гарний настрій. Найбільш сильні стимулятори ендорфіну – шоколад, секс і сміх. В результаті їх дії ми відчуваємо себе розслабленими і спокійними.
Сміх допомагає боротися з болем, тому може замінити іноді знеболюючі засоби. Сміючись, ми підвищуємо наш поріг терпимості до болю. В організмі вивільняються гормони, що викликають стан ейфорії.

Багато досліджень показали, що сміх впливає на нашу імунну систему, підвищуючи рівень антитіл, і, отже, робить нас менш вразливими до хвороб і вірусних інфекцій. Почуття гумору допомагає знизити ризик серцево-судинних захворювань, особливо, інфарктів. Щоденний сміх допомагає в значній мірі зменшити стрес, напругу, депресію, тривогу і інші проблеми психологічного порядку.

Якщо регулярно сміятися, поліпшується соціальне життя. Сміх викликає інтерес з боку інших осіб, по відношенню до тих, хто сміється, і є справжнім магнітом, що притягає людей. Щаслива людина завжди приваблює інших.
Крім того, дуже важливо, коли ми сміємося над собою, так як це нагадує нам, що ми не досконалі, і самі знаємо це. Тобто ніяка критика нам не страшна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button