Всесвіт

“Хаббл” показав фото галактики, яка відрізняється від інших

Центр космічних польотів імені Годдарда НАСА опублікував зображення гігантської еліптичної галактики UGC 10143.

На новому зображенні, отриманому космічним телескопом “Хаббл”, видно гігантську еліптичну галактику UGC 10143. Вона знаходиться в центрі скупчення галактик Abell 2147, на відстані близько 486 млн світлових років від Землі в сузір’ї Змії. UGC 10143 – найбільший і найяскравіший об’єкт Abell 2147. Саме скупчення може бути частиною набагато більшого надскупчення галактик, яке називається Геркулес.

Яскравий центр UGC 10143, тьмяний розширений ореол, відсутність спіральних рукавів і пилових смуг зореутворення відрізняють її від звичайної еліптичної галактики. Однак вона все одно належить до цього класу. Нагадаємо, еліптичні галактики – клас галактик зі сферичною структурою без будь-яких особливостей. Це один з чотирьох основних типів галактик, описаних Едвіном Хабблом, поряд зі спіральними, лінзоподібними і неправильними.

Автори та права: НАСА, ЄКА та у. Харріс (університет Макмастера); 
Обробка зображень: г. Кобер (Центр імені Годдарда / Католицький університет Америки)

Зображення UGC 10143 є частиною огляду кульових зоряних скупчень. Вони допомагають астрономам простежити походження та еволюцію своїх галактичних сусідів. На сьогодні огляд “Хаббла” розглянув розподіл, яскравість і вміст металів в більш ніж 35 000 кульових зоряних скупчень.

Для створення зображення використовувалися дані вдосконаленої камери “Хаббла” для оглядів (Hubble’s Advanced Camera for Surveys). Синій колір представляє видиме синє світло, а червонувато-оранжевий – ближнє інфрачервоне світло.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button