Всесвіт

Вчені нарешті пояснили, чому Сатурн нахилився

Два вчених з Національного центру наукових досліджень (CNRS) і Університету Сорбонни з’ясували, що вплив супутників Сатурна може пояснити нахил осі обертання газового гіганта. Їх робота, опублікована в журналі Nature Astronomy, також пророкує, що нахил буде збільшуватися в наступні кілька мільярдів років.

У новому дослідженні вчені припустили, що нахил Сатурна може бути викликаний його супутниками. Робота вчених з CNRS, Університету Сорбонни й Університету Пізи показувала, що нинішній нахил осі обертання Сатурна викликаний міграцією супутників, особливо найбільшого з них – Титана.

Недавні спостереження показали, що Титан і інші супутники поступово віддаляються від Сатурна і роблять це набагато швидше, ніж припускали астрономи. Включивши цю збільшену швидкість міграції у свої розрахунки, дослідники прийшли до висновку, що цей процес впливає на нахил осі обертання Сатурна. У міру того, як його супутники видаляються все далі, планета нахиляється все більше і більше.

Вважається, що вирішальна подія, яка нахилила Сатурн, відбулася відносно недавно. Понад три мільярди років після свого утворення вісь обертання Сатурна залишалася лише злегка нахиленою. Приблизно мільярд років тому поступовий рух його супутників викликало резонансне явище, яке триває і сьогодні. Ось Сатурна взаємодіяла з траєкторією планети Нептун і поступово нахилялася, поки не досягла нахилу 27 °, що спостерігається сьогодні.

Схематична анімація, що показує міграцію Титана і вхід Сатурна в резонанс. Рама обертається, тому вісь перестає рухатися, коли досягається резонанс. Надано: IMCCE

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button