Всесвіт

“Хаббл” показав, що залишилося від передчасно загиблої зірки

Космічний телескоп “Хаббл” показав останки зоряного вибуху. Він стався в сусідній галактиці.

“Хаббл” сфотографував об’єкт DEM L249, який знаходиться у Великій Магеллановій Хмарі (ВМХ) — карликовій галактиці й супутнику Чумацького Шляху, розташованій на відстані понад 160 тис.світлових років Від Землі.

Яскраво-червоні смужки газу на знімку — результат вибуху білого карлика, який вибухнув наднової типу la. Згідно з заявою НАСА, “Хаббл” сфотографував DEM L249, досліджуючи ВМХ в пошуках вижили Зоряних супутників білих карликів, які вже вибухнули.

“Білі карлики зазвичай стабільні, але коли він знаходиться в подвійній зоряній системі, то може гравітаційно витягати так багато речовини від свого компаньйона, що він досягає критичної маси та вибухає», — йдеться в заяві представників НАСА.

DEM L249 – дуже незвичайний залишок наднової, він був масивним і відносно молодим білим карликом, коли загинув. Використовуючи рентгенівську обсерваторію НАСА Chandra і космічну обсерваторію XMM-Newton Європейського космічного агентства (ESA), астрономи виявили, що газ DEM L249 був гарячим і світився яскравіше, ніж залишки інших наднових типу Ia.

Наднова типу Ia – підкатегорія наднових зірок, які, своєю чергою, є підкатегорією катаклізмічних змінних зірок. Наднова типу Ia є результатом термоядерного вибуху білого карлика.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button