Всесвіт

У Чумацькому Шляху виявили чорну діру масою в 100 тисяч Сонць

Об’єкт знаходиться на відстані приблизно в 200 світлових років від центру нашої галактики.


Японські астрофізики за допомогою радіотелескопу Нобейяма і встановлених в чилійській пустелі Атакама радіотелескопів ALMA (Atacama Large Millimeter Array) виявили в Чумацькому Шляху чорну діру масою приблизно 100 тисяч Сонць. Про наукове відкриття повідомляє журнал Nature.

Увагу вчених привернула хмара молекулярного газу CO-0.40-0.22, яка відрізнялася дивно великим діапазоном швидкостей. Ретельне вивчення її кінематики дозволило припустити, що хмара складається з двох компонентів. Один з них має низьку щільність, але при цьому значним розкидом швидкостей молекул, а інший, навпаки, вкрай високу щільністю, але вузьку дисперсію швидкостей.

В Млечном Пути обнаружили чёрную дыру массой в 100 тысяч Солнц
Крім того, з’ясувалося, що при наближенні молекул хмари до центру мас їх швидкість зростає і досягає максимуму в найближчій до об’єкта точці. Проведене комп’ютерне моделювання показало, що найкраще відповідність реальній картині продемонструвала модель з використанням джерела гравітації з масою приблизно 100 тисяч Сонць.

Оскільки рентгенівські й інфрачервоні спостереження не дозволили виявити в центрі хмари будь-яких компактних об’єктів, астрофізики припустили, що там може ховатися або кластер залишків нейтронних зірок, або чорна діра середньої маси. Втім, перший варіант, за словами вченим, неправдоподібний.

“Ми припускаємо, що CO-0.40-0.22 була ядром карликової галактики, яку поглинув наш Чумацький Шлях,” — прокоментував керівник дослідження, професор Університету Кейо Томохару Ока.

Теоретичні дослідження передбачили, що в Чумацькому Шляху повинно існувати від 100 мільйонів до одного мільярда чорних дірок, але поки що вченим вдалося виявити тільки 60 з них.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button