Всесвіт

Земні бактерії можуть виживати в космосі і заражати астронавтів

Польоти на Марс вже не здаються чимось фантастичним. Люди будують зухвалі плани з завоювання космосу і сподіваються зрозуміти всі його таємниці. Однак людина не єдина, хто здійснює політ з Землі. Разом з нею летять і її бактерії.

Неминучі попутники на тілах астронавтів, космічних кораблях та обладнанні, земні мікроорганізми, безсумнівно, вступлять в контакт з позаземним середовищем. Дослідники провели спостереження і зрозуміли, що бактерії можуть вижити і на «позаземній дієті».

Незалежно від того, наскільки добре знезаражені астронавти, переміщенню мікроорганізмів в космос неможливо запобігти. Враховуючи величезний адаптаційний потенціал бактерій, цілком можливо, що вони зможуть виживати в космічних подорожах і згодом «селитися» у позаземному середовищі.

Для цього дослідження були відібрані чотири не вибагливих до навколишнього середовища виду бактерій з патогенними ознаками, у тому числі Klebsiella pneumoniae (може розвинути пневмонію, сепсис, інфекції сечовивідних шляхів) та Pseudomonas aeruginosa (зустрічається при абсцесах і гнійних ранах). Мінімальна «дієта», заснована на азоті, фосфорі, сірці, залізі і воді, до яких додавалися вуглеводи, виявлені у вуглистих метеоритах, була спеціально створена для того, щоб визначити, чи можливо виживання і зростання поза Землею. Було показано, що чотири види бактерій виживають і розмножуються на такий мінімальній «дієті».

У подальших експериментах група дослідників спостерігала, що адаптація бактерій, особливо у випадку з Klebsiella pneumoniae, викликала зміни в клітинній мембрані оболонці клітини, в результаті чого імунна система людини сильніше реагувала на бактерії.

Ці результати показують, що існує ризик зараження серед космічних мандрівників, оскільки такі подорожі чинять негативний вплив на функціонування імунної системи, роблячи астронавтів більш сприйнятливими до інфекцій.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button