Всесвіт

«Хаббл» зробив приголомшливе фото рідкісної зірки (фото)

На знімку гігантська зірка AG Кіля оточена хмарою газу і пилу шириною близько 5 світлових років.

NASA

Зірка AG Кіля належить до класу яскравих блакитних змінних і оточена величезною хмарою, яка сама ж і викинула багато років назад. Діаметр хмари становить 5 світлових років. Це зразкова відстань від Сонця до найближчої зірки – Альфи Центавра.

«Мені подобається вивчати такі зірки, тому що мене захоплює їх нестабільність, – заявила Керстін Вайс, що вивчає яскраві блакитні змінні зірки в Рурському університеті в Бохумі (Німеччина). – Вони дуже дивні ».

На зображенні водень і азот світяться червоним світлом, а синім кольором зірки підсвічені ниткоподібні пилові структури. Це результат накладення видимого світла і ультрафіолету.

Подібні спалахи дозволяють зірці залишатися стабільною, врівноважуючи внутрішній тиск гравітації і зовнішній тиск випромінювання. У випадку з AG Кіля це означає, що зовнішній тиск на короткий час взяв гору.

Але навіть такі масивні зірки можуть витримати лише певну кількість подібних спалахів, після чого у них закінчується паливо. AG Кіля, яка, на думку вчених, приблизно в 70 разів масивніше Сонця, може прожити всього 5-6 мільйонів років, що робить такі зірки дуже рідкісними. Вчені знайшли всього кілька десятків яскравих блакитних змінних зірок в Чумацькому Шляху і сусідніх галактиках:

NASA

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button