Здоров'я

Горілка вбиває сперму! Чи є порятунок?

Чим більше алкоголю вживає чоловік, тим нижча якість його сперми, заявляють вчені.

«У багатьох дослідженнях було показано, що надмірне вживання алкоголю завдає шкоди організму людини, проте питання його впливу на репродуктивне здоров’я досі не було детально вивчене», – розповідає лікар Майкл Ейзенберг, професор урології в Стенфордському Університеті.

Вчені виявили, що кількість сперматозоїдів була найнижчою у тих чоловіків, які випивали 40 і більше одиниць алкоголю в тиждень. Однак також з’ясувалося, що негативний ефект на склад сперми чинять навіть невеликі дози алкоголю – п’яти одиниць в тиждень було цілком достатньо. Про це розповіла лікар Тіна Колд Дженсен, професор з Університету південної Данії. Одна одиниця алкоголю – це, наприклад, кухоль пива або келих вина.

У дослідженні взяли участь більше 1 200 чоловіків у віці від 18 до 28 років, які проходили обов’язкове медичне обстеження для служби в армії. Всі вони заповнили анкети, де вказали кількість алкоголю, яку вони зазвичай вживають. Також у всіх учасників був взятий аналіз крові і зразок сперми.

[ads2] Загальна кількість сперми і концентрація сперматозоїдів були нижчою у тих чоловіків, які вживали мінімум п’ять одиниць алкоголю в тиждень, порівняно з тими, хто випивав не більше однієї одиниці. Проте зі збільшенням кількості вживаного алкоголю зростав і рівень тестостерону в крові. Кількість сперматозоїдів і якість сперми були значно знижені у тих чоловіків, які випивали більше 25 одиниць алкоголю в тиждень. У тих, хто випивав більше 40 одиниць, кількість сперматозоїдів була на 33% нижче, ніж у тих, хто випивав не більше п’яти одиниць на тиждень.

На думку лікара Майкла Херда, акушера-гінеколога і ендокринолога з клінік Х’юстона, алкогольна інтоксикація призводить до зміни змісту гормонів та деяких інших речовин в організмі, таких як кортизол, глюкоза, інсулін і чоловічі статеві гормони. «Все це впливає на якість сперми», – вважає він. «А якість сперми в свою чергу впливає на можливість зачаття».

В журналі Sexually Transmitted Infections нещодавно було опубліковано ще одне дослідження, згідно з яким вживання великої кількості алкоголю підвищує ризик заразитися вірусом папіломи людини (ВПЛ), що передається статевим шляхом. ВПЛ може стати причиною виникнення пухлин голови та шиї, а також раку прямої кишки і статевого члена у чоловіків. Чоловіки до 27 років можуть пройти вакцинацію, яка захищає від двох штамів цього вірусу.

У цьому дослідженні брало участь понад 1 300 американців. Вчені з’ясували, що у тих, хто випивав більше 10 грамів алкоголю в день, ймовірність заразитися ВПЛ була на 13% вище, а ймовірність заразитися штамом, що викликають рак, була вище на 35%, порівняно з тими, хто вживав менше 0,1 грама алкоголю.

Читайте також: 

Більш ранні дослідження показали, що помірне вживання алкоголю може знизити здатність організму боротися з вірусними інфекціями. «Алкоголь впливає на імунну систему, що може збільшити ризик заразитися вірусом папіломи людини», – пояснює Херд.

«Результати нових досліджень ще раз підтверджують той факт, що алкоголь негативно впливає на стан організму, а також на здатність до зачаття», – резюмує лікар Ейзенберг.

Так що вам варто ще раз задуматися, перш ніж замовляти в барі черговий коктейль. А якщо ви хочете збільшити свої шанси завести дитину, лікарі рекомендують і зовсім відмовитися від алкоголю.

Натхнення: zdorovieinfo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button