Здоров'я

Новий супергрибок може скоро вбити всіх людей

Нечутливий до лікування грибок може незабаром призвести до епідемії, яка знищить рослини, тварин і людей, зазначено у спільному дослідженні вчених з Імперського коледжу Лондона і англійського Ексетерського університету в науковому журналі Science.

Вчені вважають, що грибок незабаром може перетворитися на подобу стійких до антибіотиків «супербактерій» і придбати несприйнятливість до протигрибкових препаратів, якими нерідко зловживають в медицині і сільському господарстві. Зокрема, цьому сприяє постійне застосування препаратів для лікування грибкового стоматиту, епідермофітії стоп, дерматофітії і оніхомікозу.

Вчені відзначають, що загроза недооцінена і незабаром дасть про себе знати. Препарати знищують лише слабкі культури грибків, а сильні культури виживають і еволюціонують, набуваючи несприйнятливість до протигрибкових препаратів. У зв’язку з цим вчені закликають до розробки засобів, здатних протистояти цій загрозі.

Дослідники стверджують, що грибкові інфекції забирають більше життів, ніж рак молочної залози і малярія. Крім цього, смертність від хвороб, викликаних грибками, порівнянна зі смертністю від туберкульозу і СНІДу.

Кнопка «Наверх»