Здоров'я

Датські вчені: повністю перемогти рак не вдасться ніколи

Наука в майбутньому навряд чи знайде спосіб повністю перемогти рак, проте вчені, швидше за все, зможуть перевести його в розряд хронічних захворювань, з якими можна жити десятиліттями. Таку думку в інтерв’ю данському науковому інтернет-порталу videnskab.dk висловили учасники конференції Європейського товариства медичної онкології, що проходить у Копенгагені. У цьому році її відвідали 20 тис. дослідників з 130 країн світу.

ad7c6f346ed21f61a4a9ff036fe6456a
“Я думаю, що мрії про те, що після мільйонів років існування хвороби її вдасться викорінити, всього лише ілюзія. Не думаю, що ми зможемо перемогти рак, але я вірю, що у нас вийде зробити його хронічним, а не смертельним захворюванням”, – зазначив очільник дослідницького департаменту Датського онкологічного суспільства Йорген Ольсен.

З його думкою солідарний датський біолог Мадс Даугор, що працює в Канаді, який в минулому році опублікував гучну наукову роботу про перспективну методику, яка в майбутньому може дозволити лікувати багато видів раку, доставляючи до уражених клітин ліки з допомогою білка, який в природі використовує малярійний паразит.

“Ми не знайдемо засоби, які зможуть повністю зцілити хворого на рак, проте з часом наш арсенал методів розшириться настільки, що протягом всього життя пацієнта ми зможемо атакувати хворобу з різних сторін. Нам вдасться побудувати світ, в якому від раку не будуть вмирати”, – вважає відомий вчений.

Однією з головних тем конференції є використання імунотерапевтичних препаратів для лікування раку. Ліки, які поки що в більшості своїй ще дуже дорогі, у багатьох випадках здатні істотно продовжити життя хворих, яким інші види терапії допомогти вже не можуть.

“Наука не стоїть на місці. Ще 40 років тому лише 35% ракових хворих залишалися в живих через 5 років після того, як їм був поставлений діагноз. Зараз цей показник виріс до 65%. Це свідчення того, що ми рухаємося у вірному напрямку, причому все швидше і швидше, – говорить Ольсен. – У міру того, як з’являються нові методики, технології, відкриття, наші шанси домогтися прориву ростуть. Я дивлюся на перспективу перевести рак в розряд хронічних захворювань з набагато більшим оптимізмом, ніж ще 10 років тому”.

Читайте також: 

За словами вчених, головною складністю в боротьбі з раком є його здатність мутувати і пристосовуватися до мінливих умов, а також поширюватися по всьому тілу, переходячи в нові форми.

“Ймовірно, коли-небудь ми знайдемо спільну якість всіх різновидів раку, який можна буде використовувати в лікуванні. Однак, з моєї точки зору, навіть найбільш багатообіцяюча терапія широкого спектру не зможе вирішити проблему самотужки. Впевнений, що краще рішення – одночасно бити по хворобі різними засобами з різних сторін”, – вважає Даугор.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button