Ґаджети

Кілька прихованих можливостей Android

Більше 80 відсотків смартфонів в усьому світі працюють на операційній системі Android, проте далеко не всі власники знають про всі приховані функції, які є в телефоні. Зрозуміло, з моменту свого заснування OC зазнала безліч змін, додалися і кілька цікавих можливостей, які з першого погляду не так просто знайти. Ми розповімо про деякі з них.

15-09-15-foto-600x335-6

Пасхальне яйце

У всіх версіях Android є так зване «пасхальне яйце». В останній версії Android ним стала гра за типом Flappy Bird з перешкодами у вигляді льодяників.

15-09-15-foto-600x354-5

Для того щоб побачити пасхалика, необхідно пройти в «Налаштування», далі «Про телефон» і після кілька разів натиснути на версію Android до тих пір, поки не з’явиться екран з фоном робочого столу. Продовжуючи тапати вже по колу, відкриється гра.

В інших версіях «зеленого робота» є щось схоже, але саме аркадна гра є тільки в Lollipop.

Своє «пасхальне яйце» є і в браузері Chrome, як десктопному, так і мобільному. Виглядає воно наступним чином. Коли у вас немає підключення до інтернету, ви спостерігаєте сторінку з відповідним повідомленням. Трохи вище нього розташований віртуальний динозавр з пікселів. Так от, якщо натиснути на екран, то запуститься невелика іграшка — біг з перешкодами.

15-09-15-foto-600x353-4

Відключаємо встановлені додатки

Більшість пристроїв мають встановлений набір додатків, які не вдаючись до допомоги root видалити з системи неможливо. Цілком імовірно, що якимись з них ви не користуєтеся, але тим не менше вони постійно дають про себе знати повідомленнями і оновленнями. Видалити такі програми, як ми вже сказали, не можна, однак можна відключити. Так, вони як і раніше будуть займати місце, але хоча б не будуть активні.

Для цього потрібно перейти в «Налаштування», далі «Додатки» і вибрати програму. На наступному екрані буде кнопка «Відключити», тапнувши на яку ви «заморозите» додаток. Якщо воно вам все ж коли-небудь знадобиться, то просто знову зайдіть в той же меню та натисніть вже кнопку «Включити».

15-09-15-foto-600x354-3

Єдине, що варто мати на увазі, відключення деяких таких програм може позначитися на роботі інших.

Відкриваємо меню швидкого доступу в обхід меню з повідомленнями

Дуже простий жест, про який, як не дивно, багато хто не знає. Ми звикли, що свайпом з верхньої панелі вниз відкривається меню з повідомленням. Якщо ж провести аналогічно ще раз, то перед нами з’явиться меню швидкого доступу. Фішка полягає в тому, що отримати доступ до останнього можна безпосередньо, в обхід попереднього. Для цього потрібно всього лише спочатку свайпнути не одним пальцем, а двома.

15-09-15-foto-600x532-2

Опції для розробників

На спеціальному екрані зібрані такі цікаві функції по частину контролю системи, як налагодження по USB, відображення натискань на дисплей, установка часу затримки відкриття нових вікон і т. д.

Щоб отримати доступ до цих параметрів, зайдіть в «Налаштування», потім «Про телефон» і 10 разів поспіль тапніть за номером збірки. Після цього в настройках з’явиться нова вкладка — меню з опціями для розробників.

15-09-15-foto-600x353-1

Які інші неочевидні фішки Android знаєте ви?

Кнопка «Наверх»
Закрыть