Ґаджети

Мобільні додатки допомагають схуднути краще, ніж дієти

Додатки для мобільних платформ, які обіцяють допомогти в позбавленні від зайвої ваги, дійсно можуть виявитися ефективним засобом для схуднення навіть без дотримання спеціальних дієт. Такий висновок зробили експерти журналу про здоров’я JMIR mHealth and uHealth. Вони провели дослідження і з’ясували, що для того, щоб схуднути, досить просто контролювати кількість з’їденої їжі, з чим додатки справляються напрочуд ефективно, не пред’являючи суворих вимог до того, хто худне.

Дослідження, яке дозволило експертам зробити висновки про ефективність програм з контролю за споживанням їжі, базувалося на експериментах з участю кількох дорослих людей з надмірною вагою. Всіх їх поділили на три групи, одній з яких було дано завдання дотримуватися харчової дієти, другій – протягом першого місяця записувати щотижневі зміни своєї ваги в додаток MyFitessPal, а наступні два місяці – записувати і вагу, і раціон, а третій – робити і те, і інше протягом всіх трьох місяців.

Програми для схуднення

По закінченні трьох місяців результати здивували навіть авторів дослідження. Якщо перша категорія учасників експерименту втратила близько двох кілограм, то друга і третя – близько трьох. Різниця показників дозволила зробити висновок про ефективність ведення щоденника з’їденої їжі, а також фіксувати результати зважувань. Особливо добре, констатують дослідники, якщо у бажаючих схуднути є мета, яку зазвичай ставлять додатки.

Вельми цікаво, що традиційні цілі, які зазвичай ставлять перед собою ті, хто бажає схуднути, начебто позбавлення від задишки, привабливого зовнішнього вигляду і позбавлення від комплексів, діють не так ефективно, як віртуальні. В цьому сенсі набагато більше користувачів прагнуть до того, щоб «закрити кільця» в програмі та отримати нагороду у вигляді графічного знака, ніж слідувати уявним цілям, які вони самі не дуже-то й вірять, уклали експерти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button