Поради

Як утеплити будинок?

У зв’язку з підвищенням цін на газ українці шукають будь-які способи заощадити. Одним з них є утеплення житла. Правильно проведене утеплення може знизити втрати тепла приблизно на 40%. Про те, як утеплити будинок своїми руками, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як утеплити будинок?

Перш за все, слід зазначити, що утеплення зовні — більш доцільно і ефективно, ніж усередині. Дуже важливо правильно утеплити стіни із зовнішньої сторони — тоді вони будуть зберігати тепло, підтримувати здоровий мікроклімат в приміщенні, а також мінімізують можливість виникнення цвілі. Специфіка утеплення залежить від матеріалу, з якого зроблені стіни.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Вентильована фасадна система — найкращий спосіб утеплення дерев’яного будинку. Повітря відмінно справляється з термічним опором в конструкції, що дозволяє будівлі «дихати». Перш ніж приступити до роботи, вкрай важливо обробити стіни антисептичним, а також протипожежним засобами. Щілини, що утворилися між колодами, потрібно закласти стрічковим клоччям. Необхідно встановити обрешітку з вертикальних брусів, укласти пароізоляцію, утеплювач і закріпити їх дюбелями. Наступний крок — гідроізоляція.

Будинок з бруса можна утеплювати мінерало- і скловатою в плитах за тією ж технологією, яка застосовується для дерев’яного будинку.

Для утеплення цегляного будинку оптимальні пінопласт і мінераловатні плити. Суцільне решетування покрівлі може робитися з брусків. Крім технології, яка була описана вище, використовується також метод багатошарової системи, або колодязна кладка. При колодязної кладці між стінами закріплюються тепло- і гідроізолятори.

Утеплення стін зсередини має сенс тільки тоді, коли зовнішнє утеплення недостатньо ефективно. Воно здійснюється за допомогою утеплювача і гіпсокартону. Утеплювачем можуть послужити мінеральна або скловата, пробка, пінопласт. Якщо ви думаєте утеплити будинок зсередини, пам’ятайте про те, що стіни утеплюються тільки після вікон, даху, стелі та підлоги.

Щоб утеплити вікна, постарайтеся позбутися від усіх щілин між рамою і склом, уважно обстежте підвіконня, під якими можуть бути зазори. Щоб зберегти тепло в будинку, можна встановити другі двері. Мінімізувати теплові втрати зможе металеві двері, всередині яких вже є утеплювач. Між наявними вхідними дверима і стіною не завадить закрити щілини. Для цього вам знадобиться герметик, підійде і монтажна піна.

Підлогу раціонально утеплювати тільки на першому поверсі, а от стелю — на останньому. Ви можете зробити підлогу з підігрівом, якщо дозволяють кошти. Більш економним буде використання спеціальних теплоізолюючих матеріалів: гіпсокартону, пінопласту, ДВП або мінеральної вати. Стеля утеплюється за допомогою монтування спеціального профілю, на якому буде кріпитися утеплювач.

Ви також можете додатково утеплити батареї. Для цього знадобиться тепловідбивний екран, який можна прикріпити на спеціальний двосторонній скотч. Екраном можуть послужити лист фанери, пофарбований у сріблястий колір, пенофол або просто фольга.

Не варто забувати і про утеплення балкона. Сьогодні найбільш популярним і надійним варіантом є склопакет. Можна обшити лоджію і зсередини, а також утеплити вікна, двері і підлога вже відомими вам методами.

Користуючись вищенаведеними порадами, пам’ятайте і про правильне провітрювання. Якщо надовго відкрити вікна, тепло з квартири може дуже швидко зникнути. Рекомендується провітрювати приміщення недовго, але робити це частіше. Чим ширше ви розорювати вікно, тим менше за часом залишайте його відкритим.

Кнопка «Наверх»
Закрыть