Екологія

Океани нагріваються швидше, ніж передбачалося раніше

Дослідники з Принстонського університету (США) прийшли до висновку, що океани нагріваються швидше, ніж океанологи припускали раніше. Про це повідомляє видання Science Alert.

Згідно з попередніми оцінками, Світовий океан поглинає 90 відсотків надлишкового тепла, що утримується парниковими газами, викинутими в результаті антропогенної діяльності. Однак виявилося, що ця кількість недооцінена, і морські води містять набагато більше тепла. За словами вчених, це робить важким завдання щодо стримування зростання середньої температури атмосфери Землі на 1,5-2 градуси Цельсія.

Це також призведе до значного збільшення ризику повеней через підвищення рівня моря, сильних ураганів, а зникнення коралових рифів стає майже неминучим.

Інформація про температуру і солоності Світового океану надходить з встановлених по всьому світу буїв системи Argo, кількість яких сягає більше трьох тисяч. Однак, на думку вчених, ці дані недосконалі, тому вони оцінили, скільки кисню виділили океани в період 1991-2016 років. За цим показником можна судити про фактичне поглинання тепла, оскільки при нагріванні води зменшується розчинність кисню в ній.

Надмірне нагрівання океанів пояснює, чому спостерігаються міграції деяких видів морських тварин в полярні регіони, де вода холодніша. На узбережжі штату Північна Кароліна фахівці відзначили переміщення місць проживання риб Paralichthys dentatus на 40 кілометрів на північ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button