Земля

Дослідження: екстремально холодні зими відбуваються через танення льодів Арктики

Вчені з’ясували причину екстремальної зимової погоди в Північній півкулі.

Image by Noel Bauza from Pixabay

Вчені з департаменту наук про навколишнє середовище, Землю й атмосферу Массачусетського технологічного університету разом з колегами з Єврейського університету в Єрусалимі в новій роботі вивчили, як змінювався стратосферний полярний вихор за останні сорок років.

Полярний вихор – це область сильних вітрів високо в атмосфері, яка утримує холодне повітря навколо арктичних регіонів. Дослідники знайшли прямий зв’язок між швидким потеплінням в Арктиці і його наслідками, тому морський лід почав скорочуватися, а сніговий покрив в Євразії, навпаки, збільшився.

Типовий полярний вихор має вигляд кругового осередку циркуляції, але він за останній час отримав розтягнутий вигляд: автори вирішили з’ясувати причини цього процесу.

Під час дослідження автори простежили за тим як проходив цей процес. Вони з’ясували, що надлишкова енергія євразійської хвилі походить від полярного вихору і поглинається аналогічною північноамериканською хвилею з високим тиском над Аляскою і північною частиною Тихого океану і низьким тиском над східною частиною Північної Америки. Тому через енергії двох хвиль збільшується ймовірність екстремальних температури і погодних умов.

Минулої зими сильна хвиля холоду в Техасі викликала суперечки про те, чи може зміна клімату сприятиме більш суворій зимовій погоді. Однак досліджень, які підтверджують або спростовують фізичний зв’язок між зміною клімату і хвилею холоду в Техасі та іншими недавніми суворими зимовими погодними явищами в США, дотепер не було. Наше дослідження представляє переконливі докази такого зв’язку і показує, що потепління на планеті не захистить нас від руйнівних впливів суворої зими”, –  говорить Джуд Коен, провідний автор дослідження

За результатами роботи автори відзначають, що їхня робота допомагає вирішити давнє протиріччя між збільшенням екстремальних морозів взимку в середніх широтах і, одночасно, зростанням глобальних температур.

Протягом останніх трьох років клімат Арктики серйозно змінився, там відбулося швидке підвищення температури, танення морського льоду, зменшення весняного і збільшення осіннього снігового покриву.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button