Екологія

Всередині у найбільш глибоководних істот знайшли пластик

Група британських дослідників відправила спеціальні апарати в шість найбільш глибоких океанічних областей, в тому числі і в Безодню Челленджера в Маріанській западині, найглибшу точку планети. Кожен з апаратів оснащений обладнанням для моніторингу та збору різних невеликих морських тварин із загону амфіподів для подальшого вивчення на поверхні.

Всього було зібрано 90 тварин, яких дослідники вивчили на наявність пластикових частинок. Як повідомляється, пластик був знайдений в кишках 72 відсотків досліджених істот. Причому відзначається, що у більш глибоководних тварин пластик містився у великих кількостях: так, якщо, досліджуючи істот з Новогебридського жолобу, пластик виявляли в 50 відсотках випадків, то у тварин, знайдених у Безодні Челленджера, пластик знайшли в 100% випадків.

Внутри у самых глубоководных существ нашли пластик

Знайдені мікрочастинки пластику здебільшого були напівсинтетичними целюлозними волокнами, що використовуються в одязі. Крім того, дослідники виявили, поліпропілен, поліетилен, поліамід та неідентифіковані полівініли.

Як відзначають дослідники, результати роботи дозволяють припустити, що жодна морська екосистема не уникла антропогенного забруднення. Як саме пластик впливає на глибоководних істот, досліджених в роботі, неясно; втім, спожитий пластик може негативно позначатися на мобільності і робити їх більш уразливими для хижаків. (Робота, присвячена новому дослідженню, була опублікована в журналі Royal Society Open Science.)

В минулому році не раз на березі виявляли мертвих морських тварин, у шлунку яких знаходилася велика кількість пластику. Наприклад, у листопаді на сході Індонезії знайшли мертвого кашалота з приблизно 1 000 шматків пластика всередині.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button