Всесвіт

Кінець світу може настати 5 лютого 2040

Астрономи NASA нещодавно виявили астероїд, який при зіткненні з Землею через 30 років може стати причиною великої катастрофи. Вірогідність падіння небесного тіла, як відзначають вчені, вкрай висока. Згідно з їх розрахунками астероїд, який називається 2011 AG5, може зіткнутися з нашою планетою 5 лютого 2040, тобто через 29 років.

Новина, опублікована у виданні The Daily Mail, сильно стурбувала Ініціативну групу ООН з навколоземних об’єктів, яка почала обговорення заходів, які необхідно вжити, щоб уникнути зіткнення.

Кінець світу може настати 5 лютого 2040

Ширина астероїда складає більше 140 метрів. Астрономи підрахували, що шанси небесного тіла врізатися в Землю рівні 1 до 625, проте, дана інформація в майбутньому може змінитися.

Якщо AG5 зіткнеться із Землею, це може стати причиною знищення мільйонів людей, проте це не загрожує повним вимиранням людству. Для порівняння вчені привели в приклад астероїд, що став колись причиною повного зникнення динозаврів (65 мільйонів років тому), його розмір становив 14 кілометрів.

Що стосується AG5, фахівці поки не встановили його точні розміри, більш детальні обчислення вони зможуть виконати в період між 2013 і 2016 роками, коли небесне тіло наблизиться до нашої планети на відстань більш зручне для здійснення спостережень.

Експерти в даний час зайняті пошуком і розробкою способів, які змогли б запобігти зіткнення астероїда з Землею. У списку обговорюваних методів знаходиться використання спеціальної космічної ракети, яка зачепивши небесне тіло, зможе відвести його за собою і залишити на безпечній для планети відстані.

Ракета також може сприяти зміні орбіти астероїда, просто врізавшись в нього. Варіант, що передбачає застосування ядерної зброї також було розглянуто експертами, але це може привести до виникнення додаткових проблем – астероїд AG5 розколеться тоді на велику кількість дрібних осколків, які можуть посипатися на Землю у вигляді метеоритного дощу.

Згідно з даними останніх досліджень НАСА, всього навколо Землі (на відстані близько 200 000 км) знаходиться приблизно 19000 таких астероїдів середніх розмірів. До астероїдів середніх розмірів відносять небесні тіла, розмір яких коливається від 1 до 100 метрів завширшки, і які при зіткненні із Землею можуть зруйнувати ціле місто.

Найбільшу увагу громадськості привернув астероїд Апофіс розміром з два футбольні поля, який за прогнозами астрономів буде пролітати максимально близько від Землі в 2036 році. Якщо передбачення здійсняться , астероїд масою 30 мільйонів тонн пролетить на відстані 30 тисяч кілометрів від Землі і його зможуть побачити жителі Європи, Африки та Азії.

Проте останнім часом планеті загрожують не тільки астероїди, а й часто падаючі супутники. У жовтні минулого року Рентгенівський телескоп ROSAT, впав на Землю і розпався на 30 уламків, кожен з яких важив 1.7 тонн. За офіційними даними німецького космічного агентства DLR, всі уламки супутника впали в Бенгальську затоку.

Натхнення: www.amic.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


3 Коментарів

  1. Вранье, то 140 м погубит всю жизнь на земле, а до 10 км может разрушить только целый город!!! Странно!! Сомнения берут, что на орбите 200 000 км, есть в наличие, до 19 000 таких от 1 км до 100 км!!! Чушь!!!!!

  2. Все “Концы света” заказывают торгаши – “Люди, покупайте всё – скоро конец…”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button