Всесвіт

Кисень отримали з змодельованого місячного грунту в умовах вакууму

Дослідники НАСА успішно завершили експеримент з отримання кисню з реголіту для майбутніх місячних місій.

Дослідники з Космічного центру НАСА в Х’юстоні успішно витягли кисень зі штучного матеріалу, що імітує місячний реголіт. Вперше подібний експеримент проведено у вакуумі, умовах наближених до реалій майбутньої місячної бази.

Вчені помістили в спеціальний сферичну термовакуумну камеру карботермічний реактор, розроблений Sierra Space. Вони використовували потужний лазер для імітації тепла від сонячної енергії, щоб розплавити аналог реголіту і витягти кисень в процесі карботермічного відновлення. Випробування проводилися в умовах, подібних до тих, що будуть на Місяці.

Щоб використовувати карботермічне відновлення для виробництва кисню на Місяці, карботермічний реактор повинен бути в змозі утримувати тиск. Матеріал повинен переміщатися в реакційну зону і з неї, а гази не повинні випаровуватися. Тестування роботи реактора в вакуумі повністю відповідало цим вимоги. Фактично отриманий готовий прототип, який можна тестувати в космосі, відзначають в НАСА.

Наша команда довела, що реактор CaRD виживе на поверхні Місяця і успішно витягне кисень. Це великий крок для розробки архітектури для створення стійких людських баз на інших планетах, – говорить Анастасія Форд, інженер НАСА 

Можливість виробництва ресурсів на місці — одне з ключових завдань для створення майбутніх баз на Місяці і на інших планетах Сонячної системи. Поточна розробка частина місії «Артеміда», яка спрямована на повернення людини на Місяць.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button