Земля

З’явилася фото всередині другої найглибшої підводної воронки в світі (фото)

Вчені досліджували другу по глибині підводну воронку в світі.

Друга по глибині підводна воронка в світі виявлена біля узбережжя півострова Юкатан в Мексиці. Гігантська підводна печера має глибину близько 274,32 м і займає площу 44 806 км2.

Фото печери зверху і всередині. Зображення надано: Alcеrreca-Huerta et al / Frontiers in Marine Science

Це трохи менше рекорду, встановленого найглибшої відомої підводної воронки в світі — Dragon Hole в Південно-Китайському морі, яку виявили в 2016 році. Вважається, її глибина становить понад 300 м.

Підводні воронки — це великі підводні вертикальні печери, які знаходять в прибережних районах. Багато з них містять велику різноманітність рослин і морських мешканців, включаючи корали, морських черепах і акул. Та, що в Четумале, називається Таам Джа’ (Taam Ja’), що мовою майя означає «глибока вода», відрізняється крутими схилами з ухилом майже 80 градусів, а гирло печери знаходиться приблизно на 4,6 м нижче рівня моря.

Тривимірна карта, що показує другу за глибиною відому підводну печеру в світі, яка знаходиться біля узбережжя півострова Юкатан. Зображення надано: Alcеrreca-Huerta et al/Frontiers in Marine Science

Вчені з El Colegio de la Frontera Sur, державного дослідницького центру, координується Національною радою з науки і технологій Мексики, вперше виявили його в 2021 році. Дослідження знахідки опубліковано в журналі Frontiers.

Блакитна діра Таам Джаа’ всього на 24 м менше, ніж найглибша відома печера в світі в Південно-Китайському морі. Зображення надано: Alcеrreca-Huerta et al / Frontiers in Marine Science

У таких печерах мало кисню, а сонячне світло світить тільки на поверхню. Незважаючи на ці умови, гігантські порожнечі кишать життям, яке пристосувалося до середовища з низьким вмістом кисню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button