Здоров'я

Кішки і собаки можуть заражати невиліковними бактеріями

Чи повинні люди перестати тримати домашніх тварин? Експерти попереджають, що кішки і собаки є переносниками невиліковних бактерій.


Багато хто з нас чули про небезпеку супербактерій для здоров’я людини. Мова йде про мікроорганізми, що виробили резистентність майже до всіх наявних антибіотиків. Подібного роду стійкість виникає через надмірне використання антибіотиків або в результаті дострокового закінчення курсу лікування цими ліками. Завдяки широкій пропаганді люди знають про те, як небезпечно недолікуватися, і тепер мало хто з нас приймають антибіотики просто так. Проте ця обережність не поширюється на свійських тварин, яких ми продовжуємо напихати непотрібними ліками.

Проблема в тому, що багато тварин отримують ті ж самі ліки, що і люди. Мова йде і про худобу, м’ясо якої згодом надходить до нас в їжу, і про улюблених кішок і собак. Саме тому домашні вихованці можуть перетворитися в даний резервуари резистентних мікроорганізмів, які будуть передаватися від них на людей, що викличе катастрофічні наслідки. Багато власників кішок і собак не шкодують грошей і ліків, прагнучи поправити їх здоров’я в максимально короткий термін. Люди ніколи не думають про те, що тим самим вони народжують проблему антибіотикорезистентності.

Опитування власників домашніх тварин показали, що коли ці люди думають про своє здоров’я, вони не поспішають звертатися по допомогу протимікробних препаратів, але при хворобах собак всі їх власники від мала до велика майже відразу вимагають антибіотики. Вчені нагадують, що безвідповідальне і безконтрольне використання цих ліків на домашніх тваринах може закінчитися сумно і для них, і для їхніх господарів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button