Головна / Здоров'я / У Британії 86% підлітків мають в організмі небезпечні сполуки пластику

У Британії 86% підлітків мають в організмі небезпечні сполуки пластику

Учені з Великобританії б’ють на сполох. Розповсюджено офіційну заяву провідних токсикологів, згідно з якою, в організмі 86% обстежених старших школярів виявлені канцерогенні речовини полімерного походження, які відносяться до групи бісфенолу А.

Дане з’єднання отримало широке застосування в промисловості, в тому числі і при виробництві різноманітної тари для питних і харчових продуктів. Головне побоювання викликає той факт, що пластик в організмі дітей починає накопичуватися з дитячого віку, тому як для виробництва пляшок, що містять молочні суміші, застосовується канцерогенний вид полімерів.

Масштабний експеримент підтвердив побоювання вчених. Переважна більшість проб сечі, взятих у підлітків, містить концентрацію пластику, яка в рази перевищує нейтральні значення. У періоді статевого дозрівання ці сполуки імітують жіночий статевий гормон естроген, що призводить до підвищення у хлопчиків подальшого гальмування репродуктивної функції, статевої дезорієнтації і, в деяких випадках, до недоумства. Вчені розіслали свою доповідь урядовцям для негайного реагування на ситуацію.