Земля

Найсильніші землетруси відбуваються під час повнолуння і новолуння

Здається, що сили природи, часом вирують на нашій планеті, непередбачувано. Але дослідження японських науковців показало, що найбільш сильні землетруси відбуваються під час повнонолуння і новолуння. Дослідники вважають, що гравітаційне тяжіння Місяця і Сонця може впливати на лінії тектонічних розломів Землі.


Геологи з університету Токіо в Японії з’ясували, що ряд найсильніших землетрусів на Землі походив, коли приливні сили були максимально високими. Серед таких сейсмоподій — катастрофічний землетрус в Індійському океані в 2004 році, коли хвилі цунамі вбили 230 тисяч осіб, і підземні поштовхи біля узбережжя Чилі в 2010 році. У список також увійшли землетрус в Японії в 2011 році, який забрав 15,8 тисячі життів і породив цунамі, що стало причиною аварії на АЕС «Фукусіма».

Повний місяць, коли Місяць опиняється на протилежному боці нашої планети від Сонця, створює найбільші припливи, відомі як сизигійні. Аналогічні сизигійні припливи відбуваються, коли Місяць опиняється на тій же стороні Землі, що і Сонце — під час молодого місяця. В обох випадках гравітаційне тяжіння Сонця додається до місячного, через що океани «здуваються» і утворюються високі припливи.

Професор Іде і його колеги реконструювали історію приливних сил на Землі за два тижні до землетрусів. Ніякого зв’язку фаз Місяця зі слабкими сейсмоподіями не виявилося, зате сильні землетруси відбувалися, коли приливні сили були на своєму максимумі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button