Аналітика

Китай хоче очолити глобальний розвиток штучного інтелекту

Виходить, Китай не просто потужно інвестує в штучний інтелект. Виявляється, його експерти мають намір встановити світові стандарти для цієї технології. Академіки, дослідники галузі, урядові експерти зібралися в Пекіні в минулому листопаді, щоб обговорити проблеми регулювання ШІ. Результатом став документ, опублікований китайською зовсім нещодавно, який показує, що експерти країни докладно обговорюють можливий вплив цієї технології. Китай планує відігравати велику роль у визначенні технічних стандартів розвитку ШІ.

Китайські компанії повинні будуть дотримуватися цих стандартів, і по мірі поширення технології по всьому світу це дозволить Китаю впливати на курс її розвитку. Великі китайські компанії, такі як Tencent і Alibaba, стрімко додають можливості ШІ до своїх хмарних пропозицій і продають свої послуги решті світу.

«Китайський уряд розглядає стандартизацію не тільки як спосіб забезпечити конкурентоспроможність своїх компаній, але і як спосіб перейти від того, хто слідує, до того, хто задає темп»,
говорить Джеффрі Дінг, студент Інституту майбутнього людини при Оксфордському університеті, який вивчає зародження індустрії ШІ у Китаї та котрий переклав цю доповідь. В урядовому плані зазначається, як органи стандартизації США вплинули на розвиток Інтернету, і висловлюється надія, що такого ж з ШІ не відбудеться.

Індустрія ШІ, яка бурхливо розвивається у Китаї та величезні державні інвестиції в технології викликали побоювання у США та інших країнах, що Китай обжене міжнародних конкурентів у розвитку цієї принципово важливої технології. Але на ділі, можливо, економіка США і Китаю виграють від цього. Суперництво проявиться лише в тому, як технологія буде поширюватися по світу.

«Я думаю, що це перша технологічна область, в якій у Китаю є реальний шанс встановити правила гри», говорить Ding.

У листопадовому обговоренні брали участь представники Tencent, однієї з найбільших технологічних компаній в Китаї, а також з Китайської академії інформації. Обговорено підходи до забезпечення конфіденційності і захисту приватних даних, що красномовно зазначає тенденції в розвитку китайських відносин. Закон, прийнятий Національним народним конгресом в 2016 році, містить деякі правила використання персональних даних компаніями. З іншого боку, уряд готовий ділитися особистими даними, такими як посвідчення особи, з технологічними компаніями, а ці дані все частіше використовуються для спостереження.

Найцікавіше ж, як показує аналіз Дінга, індустрія штучного інтелекту Китаю ретельно розглядає питання про те, як максимально використовувати цю технологію. Схоже, нові перегони ось-ось почнуться.

Кнопка «Наверх»
Закрыть