Головна / Аналітика / У Google хочуть змусити ШІ вирощувати їжу

У Google хочуть змусити ШІ вирощувати їжу

Alphabet X (а колись Google X), секретна лабораторія материнської компанії Google, — це місце за закритими дверима, в якій народжувалися і продовжують народжуватися найнеймовірніші ідеї — Google Glass Project Loon та інші. Астро Теллер, глава X, поділився, що зараз вони досліджують, як ШІ міг би допомогти у виробництві їжі. Теллер відмовився давати конкретні приклади, зазначивши, що команда X поки не визначилася з підходом, але натякнув, що буде розглядатися, як машинне навчання можна поєднувати з досягненнями в області БПЛА і робототехніки для розвитку сільського господарства.

Щоб проектом займалася лабораторія X, він повинен відповідати трьом критеріям: він повинен потенційно вирішити проблему, яка зачіпає мільйони або мільярди людей; він повинен включати сміливу науково-фантастичну технологію; повинна бути хоча б надія, що його вдасться реалізувати за 5-10 років.

Штучний інтелект в сільському господарстві ідеально вписується в ці рамки. За даними ООН, від 20 до 40 відсотків світових урожайних культур щорічно гине через шкідників і хвороб, незважаючи на використання мільйонів тонн пестицидів, тому пошук більш продуктивних і стійких методів ведення сільського господарства принесе користь мільярдам людей. Штучний інтелект — це, до речі, смілива і потужна технологія, і швидкість, з якою вона розвивається, означає, що 5-10 років для реалізації проекту може бути цілком достатньо.

Теллер зазначив, що сільське господарство надзвичайно складна галузь, тому X ставиться до неї дуже серйозно. Штучний інтелект можна було б використовувати для прийняття рішень про збір врожаю або зрошенні. Також було б зручніше вести фермерське господарство в умовах, в яких зміна клімату ускладнює прогнозування погодних умов, якщо заручитися підтримкою ШІ. Він також підказав би, як шкідники та інші фактори можуть вплинути на виробництво їжі.

 
comments powered by HyperComments