Технології

Китай створить глибинну морську лабораторію

Китай планує в найближчі п’ять років побудувати глибоководну станцію в Південно-Китайському морі для дослідження корисних копалин під водою.

КНР розробляє підводну станцію, яка повинна функціонувати на глибині трьох кілометрів. На цій глибині повинні будуть довготривало перебувати вчені і працівники, що забезпечують функціонал нової розробки. Так як економічна стратегія країни робить наголос саме на корисні копалини, здійснення цього проекту має для Китаю величезне значення.

Крім пошуку нафти і газу в океанських глибинах, станція також може виконувати завдання по забезпеченню своєчасних сигналів про спроби ворожого проникнення або розвідки. Деталі проектування станції тримаються в секреті.

Китай не приховує, що прагне зайняти лідируючі в світі позиції освоєння океанського і морського дна. А згодом – і видобутку корисних ресурсів на глибинах. Якщо “Піднебесна” здійснить свої проекти без перешкод, і у неї не з’являться конкуренти з такими ж можливостями – КНР претендує на права лідера в геополітичній гонці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments