Технології

Робот з надлюдським сприйняттям виявляє об’єкти крізь стіни

Інженери з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили нового робота RF-Grasp. Він використовує радіохвилі, які можуть проходити крізь стіни, щоб виявити закриті об’єкти.

В останні роки роботи отримали штучний зір, дотик і навіть нюх. “Дослідники надають роботам людське сприйняття”, – говорить доцент MIT Фадель Адіб. У новій статті команда Адіба просуває технологію ще далі — ми намагаємося дати роботам надлюдське сприйняття.

Дослідники розробили робота, який використовує радіохвилі. Їх особливість в тому, вони проходять крізь стіни для виявлення захованих об’єктів. Робот RF-Grasp поєднує в собі потужне зондування з більш традиційним комп’ютерним зором для виявлення і захоплення предметів, які в іншому випадку могли б бути заблоковані для перегляду. Прогрес може одного разу спростити електронну комерцію на складах.

Дослідження буде представлено в травні на міжнародній конференції IEEE з робототехніки та автоматизації. Провідним автором статті є Тара Борушакі, наукова співробітниця групи кінетики сигналів в MIT Media Lab.

Сфера електронної комерції продовжує зростати, проте робота на складах як і раніше зазвичай є прерогативою людей, а не роботів, попри іноді небезпечні умови праці. Частково це пов’язано з тим, що роботам складно знайти й схопити об’єкти в такому багатолюдному середовищі. Сприйняття і вибір — ось дві перешкоди в галузі сьогодні, пояснюють вчені. Використовуючи тільки оптичний зір, роботи не можуть помітити присутність предмета, упакованого в коробку або захованого за іншим предметом на полиці. Річ у тому, що видимі світлові хвилі не проходять крізь стіни.

При створенні робота використовувалися системи радіочастотної (RF) ідентифікації. Це спосіб автоматичної ідентифікації об’єктів, в якому за допомогою радіосигналів зчитуються або записуються дані, що зберігаються в так званих транспондерах, або RFID-мітках.

Будь-яка RFID-система складається зі зчитувального пристрою (зчитувач, рідер або інтегратор) і транспондера (він же RFID-мітка, іноді також застосовується термін RFID-тег).

RF-Grasp використовує камеру і RF-рідер для пошуку і захоплення позначених об’єктів, навіть якщо вони повністю закриті для огляду камери. Камера знаходиться на зап’ясті роботизованої руки, прикріпленої до корпусу. При цьому, RF-зчитувач не залежить від робота і передає інформацію в алгоритм управління. Таким чином, він постійно збирає як дані радіочастотного відстеження, так і візуальну картину свого оточення.

Детальна конструкція робота описана в пресрелізі Массачусетського технологічного інституту.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button