Технології

Чіп, який працює як людський мозок, споживає в 16 разів менше енергії

Нейроморфне обчислювальне обладнання, яке працює як людський мозок, може бути особливо перспективним для підтримки роботи складних глибоких нейронних мереж (DNN), заявили автори нової роботи.

Дослідники з Технологічного Університету Граца та Intel показали, що нейроморфне обчислювальне обладнання має величезний потенціал для запуску складних глибоких нейронних мереж DNN.

За їхніми словами, нейроморфне обчислювальне обладнання може запускати глибокі нейронні мережі в 4-16 разів ефективніше, ніж звичайне.

Під час експерименту команда оцінила енергоефективність великої нейронної мережі, яка працювала на нейроморфному обчислювальному чіпі від Intel. Цей DNN спеціально розробили для обробки великої кількість числових і буквених послідовностей.

Дослідники виміряли, як змінювалося енергоспоживання нейроморфного чіпа Intel і стандартного комп’ютерного чіпа при роботі з одним і тим же DNN, а потім порівняли їх характеристики. Дослідники виявили, що якщо моделі нейронів в комп’ютері буде нагадувати нейрони в мозку, то це допомагає підвищити енергоефективність.

У своїх наступних дослідженнях автори хочуть дати можливість нейроморфному обладнанню розвивати особисту пам’ять, засновану на його минулому досвіді. Точно так само, як це робить людина, використовуючи індивідуальний досвід для прийняття рішень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button