Інтернет

Китай створює глобальну мережу квантових комунікацій

Китай приступив до створення квантових мереж комунікацій в кількох містах, і в даний час будує 1000-кілометрову лінію зв’язку квантових стикувань у Пекіні і Шанхаї.

На основі принципів квантової фізики і квантового зв’язку Китай забезпечує новий спосіб обробки інформації, в тому числі кодування, зберігання, передачі і логічних операцій, а також точного маніпулювання фотонів, атомів і інших мікроскопічних частинок, повідомили у виданні People’s Daily. У КНР побудують 1000-кілометрову лінію зв’язку квантових стикувань у Пекіні і Шанхаї.

“Традиційно, безпечне шифрування і передача інформації залежить від складних алгоритмів” – сказав Пан Жіанвей, китайський квантовий науковець і професор університету науки і техніки Китаю. “Але зі збільшенням обчислювальної потужності, складні алгоритми зобов’язані бути зламані”. Квантовий зв’язок має ультра високу ступінь безпеки, так як квантовий фотон не може бути ні розділений, ні дублюватися. Тому неможливо прослуховувати, перехоплювати або вкрасти інформацію, передану через квантовий зв’язок, зазначив Жіанвей.

Пан привів свою команду до досягнення безпечного квантового розподілу з використанням оптичного волокна на відстані 100 кілометрів в 2007 році. В 2008 його команда побудувала перший в світі доступ до мережі квантового зв’язку, а в 2012 році вони створили перші великомасштабні квантові комунікаційні мережі.

Китай запустить свій перший експериментальний супутник квантових зв’язків вже в липні поточного 2016 року. Це буде перший зв’язок у своєму роді у світі. Жіанвей також передбачив, що протягом десяти років, можна буде створити спеціальний квантовий комп’ютер або квантовий симулятор, в якому обчислювальна потужність буде в 10 мільярдів разів швидше, ніж у звичайного комп’ютера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button