Інтернет

Alphabet роздаватиме інтернет за допомогою світла (відео)

Дослідники компанії Alphabet представили технологію роздачі інтернету за допомогою світла. Плюс методу в тому, що для нього не потрібні стовпи або траншеї.

Дочірня компанія Google представила Project Taara – проєкт роздачі інтернету, який використовує напрацювання технології космічного зв’язку (FSOC). Її вже протестували на кількох населених пунктах в штаті Андхра-Прадеш, Індія. Система має на увазі приймання сигналів базовими станціями з зондів оптичним шляхом. Також станції зможуть з’єднуватися між собою через оптичні сигнали.

Команда успішно використовувала FSOC, щоб відправити копію фільму «Справжній геній» між пристроями, які були більш ніж в 100 км один від одного. Після цього вони вирішили використовувати технологію на землі. FSOC використовує світло оптоволоконних кабелів, він не потребує стовпи або траншеї. Менші витрати зроблять метод роздачі інтернету дешевшим і простішим, особливо в районах, де є багато гір, річок або національних парків.

Компанія вже почала працювати з телекомунікаційною компанією Econet, щоб роздавати інтернет за допомогою світла в Кенії. Потужності партнера дозволять приймати й роздавати інтернет на території міст і сіл країни.

Робоча висота для зондів – 20 км, дослідники вибрали цю висоту, оскільки на ній не літають літаки, а пристрої не можуть пошкодити дощі. Їм потрібно запустити сотні зондів, які можуть покрити своїм доступом всю Кенію. Дослідники відзначають, що іншого способу підключити цю країну до інтернету не існує.

Станції для прийняття сигналів встановлять на дахах і стовпах. Орієнтовна пропускна здатність технології – 20 Гбіт / сек. Цього достатньо для того, щоб дивитися відео на YouTube.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button