Технології

Китай випробував флотилію з півсотні роботів

Про випробування флоту надводних роботів повідомило видання Huanqiu. Роботи продемонстрували свої здібності в Південно-Китайському морі, неподалік від архіпелагу Ваньшань.

Тести провела компанія Yunzhou Intelligence Technology, вони стали одними з найбільш великих і складних випробувань морських безпілотних систем в історії. При перевірці роботи йшли в декількох кільватерних колонах. На відео показано, як вони обходять судно, в якому знаходиться оператор, а потім відновлюють дію.

Повідомляється, що під час тестів китайські фахівці імітували обхід перешкод, включаючи прохід між опорами мосту. Також можна бачити художні елементи програми, зокрема створення силуету авіаносця.


Флотилія, що складається з півсотні роботів / ©China Daily

Острови в Південно-Китайському морі — предмет територіальної суперечки між китаєм, Тайванем, Філіппінами і низкою інших країн. Зараз через акваторію моря проходить приблизно 40% трафіку світової торгівлі, також по ньому перевозять до 80% обсягів китайського імпорту нафти і газу.

Варто відзначити істотний прогрес останніх років, досягнутий відразу в декількох напрямках, пов’язаних з безпілотними апаратами. Ці випробування в Південно-Китайському морі були б неможливі без нових методів групової взаємодії. Нагадаємо, нещодавно 1300 танцюючих роботів встановили новий світовий «танцювальний рекорд. Ефектне шоу провели в Італії. На заході був присутній суддя Книги рекордів Гіннесса Лоренцо Вельтри (Lorenzo Veltri), який фіксував події.

Рекорд був встановлений за допомогою роботів Ubtech Alpha 1S: такі пристрої можна зустріти у вільному продажу, їх вартість відносно невисока. Дану модель відрізняє вкрай висока гнучкість, яка дозволяє виконувати різні дії. Робот має 16 запатентованих сервоприводів, завдяки яким його руху дуже схожий на людський. Для управління пристроєм можна використовувати смартфон або планшет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments