Технології

Mitsubishi створює сонячну електростанцію в космосі

Уявіть собі електростанцію в космосі. Світ, у якому всі електричні прилади і техніка на Землі працюють від стабільного космічного випромінювання. Звучить як наукова фантастика, але незабаром це може стати реальністю завдяки зусиллям японських учених. Компанія Mitsubishi повідомила, що їй вдалося передати 10 кіловат мікрохвильової енергії на відстань 500 метрів по повітрю. Космічна енергія, перетворена в електрику, була використана для живлення світлодіодних вогнів на Землі.

1-16-03-2015-600-338

Жорстка боротьба за традиційні енергетичні ресурси змусила багато країн шукати альтернативні джерела енергії. Токійська компанія Mitsubishi Heavy Industries (MHI) є не першою, кому вдалося передати електричну енергію на відстань без використання будь-яких проводів. Незадовго до цього Японське агентство аерокосмічних досліджень (Japan Aerospace Exploration Agency) повідомило про успішну бездротову передачу 1,8 кіловата електрики на відстань 55 метрів. Але MHI першій вдалося передати величезну кількість електрики, якої достатньо для живлення кількох потужних побутових приладів.

[ads2] Експериментальним шляхом ми показали можливість комерціалізації бездротової передачі енергії, – йдеться в повідомленні Mitsubishi.

Прорив відзначає серйозний, хоча й невеликий крок в напрямку отримання екологічно чистої і сталої енергії Сонця незалежно від погодних умов і часу доби. Японський інжиніринговий гігант каже, що планує реалізувати свій грандіозний проект, відправивши масив сонячних супутників на орбіту на висоті 36 000 кілометрів над Землею. Космічна електростанція буде перетворювати зібрану сонячну енергію в мікрохвилі, а потім передавати їх на так звані ректенни, розташовані на Землі. Приймальні станції, в свою чергу, будуть перетворювати енергію мікрохвиль в електрику.

Як повідомляє Deutsche Welle, Mitsubishi планує комерціалізувати проект космічної електростанції до 2030 року.

Читайте також: Сонячна енергія з космосу: енергетика майбутнього?

Технологія має великий потенціал, тому що може використовуватися не тільки в космосі, але і на Землі. Вона вирішує питання доставки електрики в віддалені райони і на острови, відрізані від звичайної електромережі.

Електрика, вироблена космічними електростанціями, також може використовуватися для зарядки електромобілів. За словами аналітиків, індустрія електричних автомобілів сьогодні розвивається вкрай повільно через відсутність інфраструктури зарядних станцій. Космічна енергетика може вирішити цю проблему.

https://youtu.be/D56vRfv71OA

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button