Головна / Здоров'я / Китайські вчені повідомили про страшну небезпеку безсоння

Китайські вчені повідомили про страшну небезпеку безсоння

Через проблеми зі сном людина може стати жертвою серйозних проблем із серцем, оскільки безсоння змінює роботу ендокринної системи, а також здатне викликати збої в метаболізмі.

Про це заявили вчені з Китаю, які вивчають вплив безсоння на проблеми з серцем.

За їх словами, порушення сну вже стало бичем сучасного світу.

Так, за даними наукового співробітника Китайського медичного університету Цяо Він, тільки в одній Німеччині третина населення страждає проблемами зі сном.

Вчені нагадали, що більш ранні дослідження також виявили взаємозв’язок між якістю життя та здоров’я людини і безсонням, а саме виникненням на цьому фоні захворювань серцево-судинної системи, в тому числі і інфарктів і інсультів.

Автори дослідження повідомили, що вони взяли за основу дослідження щодо показників здоров’я більше 160 000 чоловік, які були задіяні як добровольці і вели спеціальні записи, повідомляючи про ті чи інші проблеми з засипанням, нічними пробудженнями, і, як результат, відсутністю відновлення сил, які дає нічний сон.

З’ясувалося, що 27% респондентів були схильні до таких проблем. Ще 11% повідомили, що з такими проблемами стикаються постійно, а це означає, що вони знаходяться в групі ризику хвороб серця і судин. Ще 18% опитаних, згідно з їх медпоказів, мають ризик отримати інсульт.

За словами лікарів, безсоння є причиною зміни метаболічних функцій, так і ендокринних.

Також збільшується симпатична активація, починає рости артеріальний тиск, підвищуються рівні прозапальних і запальних цитокінів, що, всі разом і призводить до ризику виникнення серцево-судинних захворювань.

За даними ВООЗ, у світі щорічно реєструється 17-18 мільйонів смертей, викликаних ускладненнями ішемічної хвороби серця.

Крім того, дослідження китайських фахівців продемонструвало, що найбільш схильні до ризику захворіти на серцево-судинні захворювання представниці слабкої статі.

Втім, як зазначив Цяо Він, незважаючи на дані статистики, різниця між небезпекою для чоловіків і жінок — не суттєва. За його словами, для жінок проблеми зі сном просто характерні в силу їх особливостей. А саме вони найчастіше з’являються внаслідок відмінностей в генетиці, жіночим невмінням справлятися зі стресовими ситуаціями, роботою статевих гормонів і т. д.