Здоров'я

Вчені створили робота, здатного виявити і лікувати рак простати

Вчені з Великобританії, Нідерландів та Франції створили робота, який здатний не тільки виявити рак простати, але і лікувати його. На думку фахівців, це відкриття є серйозним проривом у лікуванні такої серйозної недуги.

Ученые разработали робота, способного обнаружить и лечить рак простаты

За словами дослідників, в даний час є певні проблеми в методі лікування брахітерапії, яки є одним з кращих варіантів боротьби з недугою. П’ятирічний проект, що фінансується ЄС, об’єднав дослідників з усього світу, створивши якийсь механізм, керований штучним інтелектом при використанні математичного моделювання. Відзначається, що рак простати обраний не випадково, у зв’язку з двома причинами, по-перше, його поширеністю, а по-друге можливістю використання робототехніки.

Завдяки цьому відкриттю лікування буде менш інвазивним, що надасть можливим точність дій по розміщенню радіоактивного матеріалу. Ці ж інструменти можуть бути використані для лікування пухлин голови та шиї, а також для проведення біопсії для виявлення злоякісних клітин. Дуже важливим моментом є і той факт, що новий спосіб допомагає уникати нанесенню шкоди іншим органам – це лікування буде націлене на ракові клітини зсередини пухлини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button