Технології

Китайські вчені створили “дихаючий” акумулятор для апаратури з дослідження Марса

Група фахівців з інституту хімії при Нанькайському університеті (місто Тяньцзінь, Північний Китай) створила за допомогою композитних матеріалів новий вигляд акумулятора, що випускає кисень в процесі підзарядки. Як повідомило в понеділок Центральне телебачення Китаю, “проривну” розробку планується застосувати для апаратури з дослідження Марса, атмосфера якого на 95% складається з вуглекислого натрію, який поглинається батареєю.

Ємність недавно винайденого акумулятора з питомою енергоємністю 183 Вт-год/кг становить 350 мА/год. За словами розробників, ця технологія більш економічна і екологічна, ніж літій-повітряні акумулятори.

Дослідники відзначили, що надлишок соди (натрію) призводить до утворення дендритів [кристалічних структур, які порушують роботу акумулятора] на негативному полюсі батареї, і в результаті відбувається коротке замикання. Однак китайські вчені змогли вирішити цю проблему за допомогою нанотехнологій, створивши багатошарові трубки з вуглецевого матеріалу, які дозволяють забезпечити необхідну ємність акумулятора без яких-небудь побічних ефектів.

Незважаючи на те, що “дихаюча” новинка ще не підготовлена до масового випуску, її конвеєрне виробництво не за горами, тим більше, що вуглекислий натрій, як нагадують розробники, досить легко отримати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button