Технології

Baby X – віртуальна дитина – відео

Штучним інтелектом зараз вже нікого не здивуєш. Але у фантастичних фільмах ми бачимо розумні машини у вигляді реальних людей, наділених емоціями, а не просто тисячі рядків на екрані комп’ютера, які уособлюють собою мислення машини. Коли ж штучний інтелект нарешті знайде обличчя?

foto_cikavosti_07.09.2014-03_resized

Співробітники новозеландської Лабораторії Анімаційних технологій при Окландском університеті спробували об’єднати просунутий AI на основі нейронних мереж і зовнішність маленької дівчинки. Проект отримав назву Baby X, і в цей момент тестування проходить вже третя програмна версія цього цікавого експерименту.

Читайте також: Робомозг допоможе машинам черпати будь-які знання з Інтернету

Baby X – це інтерактивна анімована модель маленької дівчинки. Її поведінка повністю управляється спеціальними психобіологічними алгоритмами, які розробили співробітники лабораторії. По суті, перед нами повноцінна маленька дитина, здатна радіти, сумувати, цікавитися новими речами і максимально повноцінно висловлювати свої емоції на екрані монітора.

Дитина бачить навколишній світ за допомогою вбудованої камери в комп’ютер і чує його за допомогою мікрофона. В реальному часі маленька дівчинка здатна реагувати на знайомі слова і асоціювати їх з тими чи іншими об’єктами, діями або зображеннями. Можна сказати, що Baby X навчається точно так само, як і реальні діти в її віці.

foto_cikavosti_07.09.2014-03-01_resized

Baby X – віртуальний дитина, здатний до самонавчання

Моделлю дитини управляє дуже просунутий AI на основі біологічних нейронних мереж, завдяки чому поведінка віртуального персонажа досить точно повторює поведінку людини. Дівчинка здатна відволікатися в процесі навчання, задивлятися на цікаві їй об’єкти і веселитися, якщо побачить щось з її точки зору смішне. Це сильно відрізняє проект від інших сучасних розробок у галузі штучного інтелекту.

Читайте також: Створені мікрочіпи, що імітують діяльність головного мозку

Baby X-лише один з безлічі проектів, які розробляються в новозеландській лабораторії. Дослідники постійно вдосконалюють анімацію людських обличь, які займаються розробкою технології розпізнавання образів і людської міміки, а також паралельно працюють над безліччю інших не менш цікавих завдань.

У відео трохи нижче ви зможете побачити, що собою являє Baby X в дії, а також як виглядає процес навчання та розпізнавання образів штучним інтелектом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button