Технології

Нова технологія розщеплення води, що працює від електричного потенціалу пальчикової батарейки

У найближчому майбутньому люди в різних країнах отримають можливість купувати електричні автомобілі, джерелами енергії у яких є водневі паливні елементи.

Такі автомобілі рекламуються як абсолютно екологічно чисті транспортні засоби, які не викидають в навколишнє середовище ніяких шкідливих речовин. Але насправді, всі такі автомобілі поки будуть використовувати водень, що отримується з природного газу, одного з видів викопного палива.

foto_cikavosti_10.092014-15_resized

Звичайно, водень можна отримувати за допомогою інших способів, найпоширенішим з яких є електроліз, розщеплення води на водень і кисень за допомогою електричного струму. Але, на жаль, такий процес вимагає використання дорогих каталізаторів з платини та інших дорогоцінних металів, або має негативний енергетичний баланс, коли кількість електроенергії, що витрачається на розщепдення, перевищує кількість хімічної енергії, що міститься в самому водні.

Читайте також: Розроблена нова технологія отримання водню з води

Але незабаром така ситуація може докорінно змінитися завдяки роботі вчених зі Стенфордського університету. Група професора Хонгджі Дей (Hongjie Dai) розробила досить недорогий пристрій електролізу, якому для роботи цілком достатньо електричного потенціалу, що створює пальчикові батарейки типорозміру ААА. Природно, ключовим моментом нової технології став новий каталізатор, який не містить ні платини, ні іридію, а складається зі з’єднань
нікелю і заліза, елементів, які знаходяться в достатку на Землі.

“Протягом кількох десятиліть вчені займалися пошуками дешевого ефективного каталізатора, за допомогою якого процес електролізу може проходити при кімнатній температурі і при низькій електричній напрузі” – розповідає професор Дей, – “врешті-решт, нам вдалося натрапити на складне з’єднання нікелю і заліза, яке працює настільки ж ефективно, як і платина. І це стало для нас повною несподіванкою”.

Основне відкриття було зроблено Мінгом Гонгом (Ming Gong), аспірантом професора Дея. “Мінг виявив нікель-залізне/нікель-оксидне з’єднання, яке в ролі каталізатора виступає ефективніше від чистого нікелю, чистого заліза або чистих оксидів цих металів” – розповідає професор Дей, – “Це з’єднання дуже ефективно розкладає воду на кисень і водень, хоча ми ще не повністю розуміємо, які саме процеси приймають в цьому участь”

Електроди з нового каталізатора досить стабільні, але все ж вони дуже повільно розкладаються протягом тривалого часу. Наявні досвідчені зразки здатні безперервно працювати лише протягом декількох днів. А для масштабного застосування таких каталізаторів потрібно термін безперервної роботи, що вимірюється місяцями і роками.

Читайте також: Вугільний порошок — дешевий спосіб виробництва водню

“Результати наших останніх досліджень дозволять сподіватися на отримання великих термінів служби електродів з нового каталізатора” – розповідає професор Дей, – “І після цього нашу технологію можна буде широко використовувати для прямого одержання водню за допомогою енергії сонячних променів, енергії вітру та енергії з інших відновлюваних джерел”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button